В Україні протестували дронові рої, керовані боєприпаси та роботизованих собак - дивіться відео.

В Україні відбулися демонстраційні тестування нових українських технологій, зокрема, роїв дронів і керованих боєприпасів. Міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін поділився цією інформацією та оприлюднив відповідний відеоматеріал.

Випробування провели Міністерство стратегічних галузей промисловості, кластер Brave1, Міністерство оборони, Міністерство цифрової трансформації, Генштаб та Національна гвардія України.

У них взяли участь 17 команд виробників. Сім із них представили свої напрацювання технології рою дронів, 10 - керованих боєприпасів.

"Ці рішення були на різних стадіях готовності та показували різні підходи до розв'язання задач. Ми працюємо над кількістю таких виробів, але якість має йти попереду. Оборонка має постачати у військо інноваційні рішення, які дійсно потрібні Силам оборони зараз та в найближчому майбутньому", - наголосив Сметанін.

Міністр зазначив, що під час тестування представники Міністерства оборони та Генерального штабу змогли оцінити можливості українських виробників і надали свої пропозиції щодо вдосконалення продукції.

Віцепрем'єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій, а також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що використання рою дронів дозволяє одному оператору управляти цілим з'єднанням безпілотних літальних апаратів.

"Дрони, що складають рій, здатні самостійно виконувати завдання завдяки злагодженій роботі в команді. Розробники продемонстрували, як безпілотні літальні апарати функціонують у рамках одного рою, а також показали ефективність цього рішення в спільних операціях із роботами", - підкреслив він.

Федоров також поділився інформацією про характерні риси керованих боєприпасів. Він зазначив, що ці боєприпаси здатні самостійно наводитися на ціль, коригуючи свій політ у процесі. Використання таких засобів значно підвищує результативність бойових операцій дронів-бомберів.

Окрім цього, як повідомив керівник Міністерства цифрової трансформації, на полігоні Brave1 відбулася тестування роботизованого собаки. Цей пристрій здатний виконувати завдання з логістики і розвідки, незалежно від погодних умов і типу місцевості. Одного разу зарядившись, він може подолати близько 10 кілометрів.

"Технологія показує класний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб Сили безпеки й оборони почали використовувати робособаку в Україні", - резюмував Федоров.

Related posts