В Україні вже більше 300 тисяч людей скористалися е-Посвідченням ветерана.
Більше 300 тисяч людей вже стали користувачами електронного посвідчення ветерана. Цю інформацію озвучив Руслан Приходько, заступник Міністра у справах ветеранів України, під час виступу в національному телемарафоні "Єдині новини", повідомляє пресцентр Урядового порталу.
Це стало можливим завдяки спільним зусиллям Міністерства ветеранів та Міністерства цифрової трансформації, які реалізували проект впровадження електронного посвідчення ветерана в мобільному додатку "Дія".
Кожен ветеран, ветеранка, особа з інвалідністю внаслідок війни, а також члени родин загиблих Захисників і Захисниць мають можливість отримати відповідне посвідчення через застосунок "Дія", поряд з іншими доступними документами. Якщо особа отримала статус, їй потрібно лише завантажити додаток "Дія" на свій смартфон, пройти процедуру верифікації та додати електронне посвідчення ветерана до списку своїх документів. Цей процес повністю автоматизований. На сьогоднішній день у "Дії" вже створено понад 300 тисяч електронних посвідчень для ветеранів, - повідомив Руслан Приходько.
Він нагадав, що невдовзі в Україні е-Посвідчення ветерана стане основним документом - нещодавно Парламент ухвалив відповідні зміни до законодавства. Важливим є й те, що у разі втрати паперового посвідчення ветерана людина зможе безпроблемно використовувати електронне посвідчення.
"Це зроблено для того, аби жоден з державних органів не вимагав у ветерана, при пред'явлені е-Посвідчення ветерана, ніяких додаткових документів. Адже статус основного документа ветерана надається електронному посвідченню замість паперового", - підкреслив Руслан Приходько.
Нагадаємо, що Міністерство ветеранів та Міністерство цифрової трансформації запустили електронне посвідчення ветерана в додатку Дія.
Послуги надаються Міністерством цифрової трансформації України у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів, за сприяння "Проекту підтримки Дія". Цей проект реалізується в рамках програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Швеції, а також з експертною допомогою ініціативи DT4UA, що фінансується Європейським Союзом та впроваджується Академією електронного врядування.