В Інституті Амосова запустили модернізоване відділення дитячої реанімації.
Цю інформацію містить прес-реліз Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова, який надано агентству Укрінформ.
"Оновлена реанімація створює нові можливості для збільшення кількості хірургічних втручань, а також покращує умови для дітей, їхніх батьків та медичного персоналу. У рамках цього проєкту було вдосконалено обладнання та впроваджено сучасні технології в медицині, інформаційних системах та технічному забезпеченні відділення", - зазначив Василь Лазоришинець, директор Національного інституту серцево-судинної хірургії імені Миколи Амосова НАМН України.
Відзначається, що площа відділення була подвоєна, а також осучаснена новітнім і необхідним обладнанням.
Відділення має повну автономність і обладнане системами біозахисту, що гарантують високий рівень безпеки для пацієнтів.
У Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова відкрили оновлену дитячу реанімацію / Фото надані Національним інститутом серцево-судинної хірургії ім. Миколи Амосова
Після проведення реновації та розширення площі відділення було створено сучасний ізолятор, який забезпечує суворе дотримання стерильності. Цей ізолятор призначений для пацієнтів, які перенесли кардіохірургічні операції, такі як трансплантація серця або хірургічні втручання у новонароджених, а також для дітей, які перебувають на ЕКМО.
Відділення оснащене новітнім обладнанням, що відповідає вимогам високоспеціалізованої медичної допомоги. Проведено заміну систем вентиляції та очищення повітря, а також забезпечено стабільне електропостачання. Для підвищення безпеки дитячих палат встановлено посилені сталеві ролети.
Згідно з інформацією, поданою у пресрелізі, реанімаційне відділення отримало унікальну в Україні ультразвукову діагностичну систему Philips Compact Ultrasound System 5500CV, що включає датчики та спеціалізований візок Deluxe Compact. Також для цього медичного закладу була встановлена припливно-витяжна установка Rosenberg, створена відповідно до його потреб: вона має чотири етапи очищення повітря, систему зволоження та повну автоматизацію процесів. Всі ці рішення відповідають міжнародним стандартам ISO для реанімаційних відділень.
Передбачені реанімаційні модулі та гемодіалізні точки, у відділенні встановлено функціональні реанімаційні ліжка та кувез (інкубатор для підтримки життя найменших пацієнтів), шприцеві помпи та газовий аналізатор, спеціалізоване устаткування для ендоскопічних процедур
Архітектурний проєкт капітального відновлення здійснило архітектурне бюро з Нідерландів EGM architecten, яке вже понад півстоліття спеціалізується на об'єктах охорони здоров'я по всьому світу.
Реалізація проєкту відбулась за 6 місяців та коштувала 28 мільйонів гривень, що були виділені фундацією "Надієтворці", за підтримки Sushko Foundation.
Національний інститут кардіохірургії імені Миколи Амосова щорічно проводить понад 10 000 хірургічних втручань та медичних процедур, обслуговуючи більше 45 000 пацієнтів. Протягом свого існування Інститут здійснив більш ніж 200 тисяч операцій та рентгеноендоваскулярних втручань, які стосуються вроджених і набутих аномалій, пухлин, аритмій, ішемічної хвороби серця та аневризми аорти.
Інститут активно співпрацює з 49 кардіологічними центрами в різних регіонах України та займає провідні позиції у запровадженні інноваційних методик хірургії та лікування хвороб серцево-судинної системи.
За інформацією Укрінформу, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі розпочало свою роботу модернізоване відділення інтенсивної терапії для новонароджених, яке включає також неонатальну хірургію.