Українські вчителі отримають зарахування стажу роботи за кордоном.

В Україні педагоги отримують щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу роботи

Вчителі з України, які виконують свої обов'язки за межами країни, отримали можливість зарахувати час своєї роботи до стажу, що надає право на отримання надбавки за вислугу років в Україні. Раніше ця надбавка була доступна лише при наявності відповідних міжнародних угод між Україною та країнами, в яких вони працювали. Це рішення було ухвалене Кабінетом Міністрів України 3 вересня.

В уряді зазначили, що після початку повномасштабної війни коло країн, у яких працевлаштовані українські педагогічні та науково-педагогічні працівники, значно розширилося. Дотепер педагоги, які повернулися в Україну і працевлаштувалися в заклади освіти, не мали права зарахувати час роботи за кордоном до стажу для виплати надбавки за вислугу років. Рішення Кабміну врегулювало це питання.

На сайті уряду пояснили, як зараховуватимуть стаж українським педагогам, що тимчасово працювали за кордоном.

"До початку широкомасштабного російського вторгнення учитель працював у школі в Бердянську, мав педагогічний стаж 17 років і отримував надбавку 20%. Потім він звільнився та вимушений був переїхати до Люксембургу, де влаштувався вихователем у муніципальній школі. Пропрацював три роки, а потім після завершення війни повернувся в Україну. Так, ці три роки, які він працював вихователем, після повернення в Україну та працевлаштування на педагогічну посаду зарахують у стаж для виплати надбавки. І тепер ця людина буде отримувати не 20% посадового окладу вчителя, а 30%", - ідеться у повідомленні.

Зазначимо, для вчителів в Україні передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи:

Важливо зазначити, що період роботи за кордоном може бути зарахований до стажу педагогічної діяльності, якщо будуть надані відповідні підтверджуючі документи, такі як трудовий договір або угода. Це правило залишатиметься в силі під час воєнного стану та протягом року після його завершення. Крім того, до стажу педагогічної роботи також включать час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники формально не виконували своїх обов'язків, але за ними зберігалося робоче місце (посада) і/або виплачувалася заробітна плата (повністю або частково).

Related posts