П'ять країн готові допомогти звільнити українців з-під контролю Кремля: хто з них долучився?
Відразу кілька держав висловили готовність підтримати процес повернення на рідну землю українців, які були депортовані або потрапили в полон.
Міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі зазначила, що спільна декларація держав стане важливим інструментом для координації зусиль у пошуку зниклих безвісти українців. Вона також підкреслила, що до країн, які зобов'язалися сприяти поверненню депортованих дітей та полонених в Україну, належать Катар, Південно-Африканська Республіка (ПАР), Ватикан, Литва й Об'єднані Арабські Емірати (ОАЕ).
"Необхідно забезпечити захист людських життів. Діти, цивільні особи та військові, які потрапили в полон, повинні мати змогу повернутися додому", - зазначила Жолі.
Міністерка також підкреслила, яку саме роль кожна країна відіграє у процесі повернення українців на батьківщину. Зокрема, Катар, Ватикан і Південноафриканська Республіка виступатимуть як посередники у переговорах з цього питання. Катар і Литва, в свою чергу, забезпечать транзит для українців, які повертаються. Окрім того, Об'єднані Арабські Емірати продовжать виконувати функцію посередника в угодах щодо обміну військовополоненими.
За даними українського МЗС, майже 42 тис. українців вважаються зниклими безвісти. У РФ депортували майже 20 тис. дітей, з яких вдалося повернути тільки 860.
У Міністерстві закордонних справ також оголосили про формування міжнародної коаліції, що об'єднає країни для спільних зусиль у пошуку зниклих безвісти українців, у тому числі дітей. Ця група забезпечить підтримку в зборі та перевірці інформації.