Україна адаптувала свою тактику в конфлікті з Росією, намагаючись здолати супротивника, - повідомляє The New York Times. Читайте більше в Експрес онлайн.

Україна вжила стратегію поступового відступу. За словами експертів, результат війни залежатиме не стільки від контролю над знищеними населеними пунктами, скільки від здатності тримати фронт і продовжувати опір.

У ситуації, коли ворог має значну чисельну перевагу, Україні доводиться використовувати стратегію поступового відступу, супроводжуючи це запеклими сутичками, з метою виснаження агресора. Таку інформацію наводить The New York Times, розглядаючи етапи війни.

Видання повідомляє, що впродовж останніх кількох місяців Україна втратила контроль над рядом важливих міст, кожне з яких стало ареною запеклих боїв, що іноді тривали протягом місяців. Першою в цьому ряді стала Мар'їнка в грудні-січні, за нею слідувала Авдіївка, а нещодавно ЗСУ залишили Вугледар.

Хоча для зовнішніх спостерігачів повільний відступ України може виглядати як остаточний крок до військової поразки, українські командири та військові аналітики заперечують ці припущення. Вони стверджують, що на передовій триває боротьба, мета якої полягає не в захопленні територій, а в виснаженні противника з наміром зламати його здатність продовжувати конфлікт.

Поступаючись агресору за всіма видами військових ресурсів і озброєнь, Україна змушена "обмінювати територію на російські втрати", каже аналітик урядового Інституту стратегічних досліджень України Микола Бєлєсков. Ідея полягає в тому, щоб відступити з міста, на яке націлився агресор, після того, як росіяни зазнають максимальних втрат у спробі його захопити.

"Ця війна не буде визначена контролем над Вугледаром чи іншими тактичними містами на лінії фронту. Головним є співвідношення витрат російських військ на захоплення Вугледара в порівнянні з втратами українських сил, які намагаються його обороняти", -- зазначив військовий експерт з Відня Франц-Штефан Гаді.

Однак, враховуючи можливість Росії компенсувати свої значні втрати, виникає питання, яку частину території українці будуть змушені віддати, перш ніж російські війська виснажаться, зазначає NYT.

Військовий аналітик фінської дослідницької групи Black Bird Group, Пасі Паройнен, підкреслив, що протягом останніх двох місяців Росія досягла нечуваних темпів просування, захопивши втричі більше територій у порівнянні з червнем та липнем. У статті NYT піднімається риторичне питання щодо реалістичності української стратегії, беручи до уваги, що Володимир Путін перенаправив економіку на військові потреби і не виявляє намірів зупиняти конфлікт.

Фахівці з британського Королівського інституту об'єднаних служб провели розрахунки і дійшли висновку, що при поточних рівнях втрат і темпах виробництва Росія, імовірно, вичерпає свої резерви бойових броньованих автомобілів до 2026 року.

Станьте частиною спільноти "Експресу" у Facebook!

Related posts