Угорщина заважає наданню Україні кредиту в розмірі 35 мільярдів євро - Euronews.

Угорщина блокує затвердження надання кредиту Україні в розмірі 35 мільярдів євро від Європейського Союзу. Причина цього рішення полягає в бажанні почекати результати президентських виборів у США, запланованих на 5 листопада 2024 року. Як зазначив представник угорської сторони, кандидати мають "радикально різні погляди на вирішення конфлікту, викликаного Росією", і тому ЄС, на думку Угорщини, повинен враховувати вибір американців при формуванні своїх подальших дій.

Про це повідомляє euronews. Там нагадали: Угорщина має репутацію країни, яка "блокує санкції доти, доки не отримає поступки" у вирішенні її особистих інтересів. При цьому деякі з цих поступок "відповідають інтересам Кремля".

Угорщина офіційно оголосила, що вона не буде розглядати кредит у розмірі 35 мільярдів євро, запропонований Європейською комісією для підтримки України, яка потерпає від наслідків війни, до моменту, поки США не оберуть нового президента. Цей кредит планується фінансувати за рахунок доходів з заморожених активів Центрального банку Росії, що дозволить поступово компенсувати кошти, виділені Києву, йдеться в заяві.

Варто зазначити, що, за інформацією угорського представника, "продовження санкцій відносно Росії повинно бути обговорене після виборів у США". Адже кандидати на пост президента, Камала Харріс і Дональд Трамп, "пропонують абсолютно різні стратегії щодо врегулювання конфлікту, спровокованого Росією".

"Ми маємо побачити, в якому напрямку рухатиметься майбутня адміністрація США по цьому питанню. Адже є два абсолютно різні способи вирішити цю проблему", - сказав міністр фінансів Угорщини Міхай Варга.

Проте, як зазначено, "обговорення щодо кредиту триватимуть". Передбачається, що це відбудеться 9 жовтня. Таким чином, є можливість уникнути затримок у наданні допомоги Україні.

Нагадаємо, що кредит у розмірі 50 мільярдів доларів, який був затверджений лідерами G7 у червні, буде покрито за рахунок активів російського центрального банку, заморожених на Заході, загальна вартість яких становить близько 300 мільярдів доларів. Європейський Союз готовий профінансувати більшу частину цієї суми — до 35 мільярдів євро. Інші кошти мають надійти з США та від інших країн G7.

При цьому Вашингтон наполягає на перегляді термінів продовження санкцій ЄС проти Росії. Наразі їх продовжують кожні шість місяців, а США просять збільшити термін до трьох років. Це необхідно для гарантій стабільного обслуговування кредитів (які мають взяти країни G7 заради допомоги України) за рахунок заморожених в Європі активів.

Як повідомив OBOZ.UA, фінансові установи Нідерландів заморозили істотно меншу кількість російських коштів, ніж очікувалося. У січні 2024 року у місцевому парламенті була озвучена інформація про те, що загальна сума заморожених активів Росії має становити 660 мільйонів євро. Однак, станом на 1 липня, було заблоковано лише 97,2 мільйона євро.

Related posts