Напади на склади боєприпасів в Росії незабаром принесуть результати для України, стверджують естонські розвідники.

Знищення українськими силами російських складів боєприпасів у найближчі тижні може суттєво вплинути на фронтову ситуацію, оскільки це може призвести до нестачі боєприпасів у російських військах. Таку думку висловив полковник Антс Ківіселг, керівник Центру розвідки Сил оборони Естонії (EDF).

Під час прес-конференції в Міністерстві оборони Естонії він підкреслив, що Росія продовжує утримувати ініціативу на всіх фронтових напрямках. За його словами, російські сили, ймовірно, отримали вказівку збільшити темп бойових дій, щоб зміцнити свої позиції до початку сезону, коли дороги стануть непридатними для пересування.

"Це може свідчити про те, що у найближчі тижні Росія посилить свій наступальний тиск, зокрема в районах Курахове та Селидове, з чіткою метою ізолювати ці населені пункти та зміцнити контроль над цією територією, включаючи Вугледар," -- наводить слова Ківіселги естонське видання ERR News.

З стратегічної точки зору, полковник вважає, що Росія може прагнути з'єднати фронти в Донецькій та Запорізькій областях. Проте, на його думку, наразі немає ознак того, що РФ має достатню військову потужність для реалізації цих планів у найближчій перспективі.

Представник естонської розвідки також підкреслив, що "Росія стає все більш залежною від підтримки Північної Кореї", особливо в контексті постачання боєприпасів. Крім того, регулярні удари Збройних сил України по російських складах можуть спричинити ще більші труднощі з наявністю снарядів для російських військ.

Вашингтонський Інститут дослідження війни (ISW) у своєму звіті також зазначає, що "повторні удари по складах боєприпасів у Росії можуть змусити російське військове командування прийняти рішення реорганізувати та розосередити системи підтримки та матеріально-технічного забезпечення в тилових районах Росії".

Українські та західні експерти також пояснювали, що логістика відіграє важливу роль для бойових дій, тож перенесення Росією своїх складів далі від лінії зіткнення може позначитись на темпах просування сил РФ.

ISW зазначає, що "удари українських військ по російських об'єктах можуть мати значний вплив на наступальні дії на всьому театрі бойових дій в Україні, якщо українські сили матимуть необхідні ресурси, можливості та схвалення для реалізації такої кампанії проти матеріально-технічних і допоміжних об'єктів на території Росії в широкому масштабі".

У цьому контексті аналітики інституту підкреслюють необхідність скасування обмежень для України щодо застосування західних озброєнь для атак на військові об'єкти в російському тилу. Вони також акцентують увагу на важливості подальшого розвитку власних ударних спроможностей України.

Нагадаємо, незважаючи на заклики президента України Володимира Зеленського та численних західних політиків і експертів, американська влада офіційно заявляє, що наразі не планує змінювати свою політику щодо обмежень для Києва у використанні американської зброї для атак на цілі в Росії, що не знаходяться в безпосередній близькості до кордону з Україною.

Нещодавно представник Держдепартаменту США Метью Міллер повідомив, що Україні не потрібно отримувати схвалення від США для завдання ударів по цілях у глибині Росії, оскільки вона має можливість використовувати власно вироблену зброю.

Related posts