Атака на Одесу: постраждали палеонтологічний музей, будівля хімічного факультету та студентський гуртожиток.
Цю інформацію надав ректор університету Вячеслав Труба в коментарі для Укрінформу.
За його інформацією, в палеонтологічному музеї, що знаходиться в основній будівлі університету, були пошкоджені вікна і скляні вітрини. На даний момент співробітники займаються прибиранням скла з експонатів.
"Приміщення зазнало руйнувань – вікна розбиті. Проте сама експозиція залишилася неушкодженою, лише один експонат постраждав від падіння плафона. Вибухова хвиля вибила вікна. Наразі ми вирішуємо питання зі заміною скла, адже плівка не захистить експонати від опадів та морозів", - зазначив ректор.
Внаслідок вибухової хвилі були розбиті вікна в Великій хімічній та Великій фізичній аудиторіях факультету хімії та фармації Одеського національного університету.
Пошкоджень зазнав і гуртожиток №2, що знаходиться на вулицi Новосельського. Зі співробітників та студентів ніхто не постраждав.
Збитки від обстрілу в університеті ще не підраховували.
Одеський палеонтологічний музей — це один із найдавніших музеїв в Україні. Його заснування датується 1873 роком, коли видатний зоолог і палеонтолог Володимир Ковалевський передав університету свою першу значну колекцію викопних решток прісноводних молюсків, що були знайдені на півдні Франції.
Сьогодні музейна колекція містить більше 60 тисяч експонатів. Особливу цінність представляють сім повних скелетів хребетних тварин, які мешкали на півдні Східноєвропейської платформи, охоплюючи території України та Молдови. До цієї групи входять скелети мастодонту, трипалого коня, безрогого носорога, пліоценового верблюда, слона, печерного ведмедя та мамонта.
Згідно з інформацією, наданою Укрінформом, в Одесі в результаті російського нападу 14 листопада загинула одна особа, а щонайменше десять людей отримали поранення, серед яких є й дитина.