У рамках Всесвітнього дня прибирання Україна зібрала більше 68 тисяч тонн відходів.

В Україні до Всесвітнього дня прибирання приєдналося близько 377 тисяч людей, які зібрали більше 68 тисяч тонн відходів.

Організатори з Всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine поділилися підсумками Всесвітнього дня прибирання в Україні, що проходив 20 вересня, під час пресконференції в Укрінформі.

Цього року під час традиційних толок 376 935 людей прибрали 24 450 територій у 24 областях України, зібравши 68 669 тонн відходів та 120 тонн вторинних сировин, які були передані на переробку.

А у прифронтових регіонах 176 038 екосвідомих громадян долучилися до цифрового формату прибирання, тобто видалення невикористаних, застарілих і непотрібних програм, файлів, вебсторінок. Так, було видалено 2 017 549 гігабайтів цифрового сміття, завдяки чому заощаджено 1 008 774 кВт-год енергії на рік і 504 387 кг СО2 викидів.

Водночас, за словами Юлії Мархель, керівниці Let's do it Ukraine, Україні є можливість значно підвищити свої позиції в міжнародному рейтингу, якщо всі учасники цьогорічного прибирання зареєструються. З цією метою термін реєстрації учасників акції продовжили до 20 жовтня.

"Це попередній результат (кількість учасників -- ред.), бо за місяць ми перерахуємо його і дамо новий. І ця цифра може змінитися, якщо кожен, хто взяв участь у Всесвітньому дні прибирання-2024, зареєструється. Ця цифра може суттєво змінити місце України в світовому рейтингу екологічно відповідальних і готових до екозмін країн", - наголосила Мархель, зазначивши, що Україна розраховує увійти до десятки "найчистіших" країн.

Станом на сьогодні, трійка найкращих регіонів за кількістю учасників виглядає наступним чином:

Найбільша кількість учасників традиційного прибирання була зафіксована в Дніпропетровській області — 22 534 особи, а також у Чернігівській — 16 985 і Львівській — 15 980.

До цифрового прибирання найбільше людей долучилося у Рівненській -- 46 339, Полтавській -- 26 848, Вінницькій -- 14 277 областях.

У Let's do it Ukraine назвали найпоширеніше сміття цьогорічного Всесвітнього дня прибирання в Україні.

"Найбільш розповсюдженими відходами виявилися недопалки, пластикові пляшки, упаковки, обгортки, поліетиленові пакети, скло, папір та органічні відходи. У лісах були виявлені унітази, дивани, застарілі пральні машини, автомобільні акумулятори, частини телефонів, іграшки, люстри та навіть черевики. Чимало сміття залишається просто неба, оскільки туристи не дотримуються чистоти у зонах відпочинку", - зазначила Мархель.

Однією з ключових проблем у рамках ініціативи Let's do it Ukraine є забруднення територій недопалками, які залишаються на різних локаціях.

Шановні курці, звертаємо вашу увагу на важливість утилізації недопалків. Не залишайте їх на вулиці, адже вони не розкладаються під дощем і можуть залишатися в природі понад 13 років. Це негативно впливає на наше дихання, а для маленьких дітей, які піддаються впливу сонця, води та піску, існує ризик розвитку ракових клітин. Діти вже стикаються з безліччю викликів у цьому складному світі. Наслідки недбалого поводження з недопалками відчуваються не лише на нашому здоров'ї, а й на природі, рослинному і тваринному світі, а також можуть призводити до виникнення пожеж. Просимо вас викидати свої недопалки у смітник, це мінімум, що ви можете зробити, - закликала лідерка Let's do it Ukraine.

Прес-конференція, присвячена підсумкам Всесвітнього дня очищення - 2024 в Україні / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Всеукраїнський молодіжний рух "Let's do it Ukraine" є частиною глобальної ініціативи "Let's Do It World", яка об'єднує понад 90 мільйонів активістів у 211 країнах. Щороку, в третю суботу вересня, учасники цього руху організовують акції з прибирання у своїх регіонах. З 2024 року Всесвітній день прибирання офіційно затверджено як День ООН і відзначається щорічно 20 вересня, ставши важливою датою у міжнародному календарі. Ця акція стала найбільшою мирною мобілізацією у світі та здобула визнання в рамках нагород UN SDG Awards.

Цього року в Україні відзначили подію під девізом "Об'єднаймо зусилля для чистоти України!", яка охопила всі 24 області з дотриманням вимог воєнного стану.

Related posts