У Суджі місцеві жителі організували акцію протесту.
10 листопада біженці з Суджі провели мітинг на Червоній площі в Курську, неподалік міської адміністрації. Вони зібралися, щоб висловити своє обурення через затримки у виплаті компенсацій за знищене житло та зростання цін на оренду.
Громадяни висловлювали занепокоєння з приводу того, що опиняються на вулиці через непомірні витрати на оренду житла, а також через відсутність сертифікатів на знищене майно у своїх рідних містах.
За даними журналістів, обговорювати можливий мітинг біженці почали з 7 листопада у російській соцмережі "ВКонтакте". Автор звернення закликав громадян вийти на площу та обговорити проблеми. Його публікацію швидко заблокували на вимогу роскомнагляду, але в коментарях люди встигли підтримати заклик.
На мітинг всього вийшли приблизно 120 осіб.
На розмову з біженцями вийшов представник обласної адміністрації, голова управління із взаємодії з органами місцевого самоврядування Анатолій Дроган. Він запропонував скласти колективне звернення та розійтися, але його пропозицію біженці з суджі не підтримали.
"Нам байдуже, де замерзати. На вулиці замерзати, яка нам різниця, ми все одно не вдома", -- заявила одна з учасниць мітингу.
Тоді Дроган зазначив, що мітинг незаконний і зажадав "визначити старших групи". Мітинг проводити не можна, зазначив він тому, що в регіоні "режим контртерористичної операції": "Влада нікого з ворогів не штовхала на кордон, це війна".
На це люди вигукнули: "Яка війна? Це Спеціальна військова операція!"
Також він заявив, що військові, які допустили прорив кордону та захоплення ЗСУ частини російських територій, "зазнають покарання", а "винних уже затримано".
У відповідь на ситуацію протестувальники заявили, що на кордоні перебували "призвані військові з автоматичною зброєю", а відповідальність має нести "вищий командний склад". Крім того, лунали заклики офіційно визнати, що країна перебуває у стані війни.
Невдовзі з'явилася ще одна представниця влади, яка запевнила, що організує зустріч із губернатором. Приблизно ця бесіда відбудеться 12 листопада.
Схожий мітинг у Курську проходив кілька тижнів тому, під час якого мешканці висловлювали своє обурення через труднощі з орендою житла. Тоді на місце події вийшли представники влади та правоохоронці. Силовики забороняли фіксувати те, що відбувалося, а чиновники пообіцяли розглянути можливість впровадження заходів підтримки.