У Сербії педагоги оголосили страйк, вимагаючи збільшення заробітної плати.
Вчителі в Сербії у п'ятницю, 1 листопада, влаштували страйк через скарги на низьку заробітну плату, через що в багатьох школах країни заняття скасували або скоротили.
Про це пише "Європейська правда" з посиланням на Reuters.
Сербські педагоги висловлюють невдоволення через невисокі зарплати в порівнянні з іншими державними службовцями, а також зазначають погіршення умов праці, зокрема, проблеми насильства в навчальних закладах.
Професійні спілки педагогів настійно закликають до того, щоб стартова зарплата в усій освітній галузі відповідала середньому рівню доходів по країні, який становить приблизно 97 тисяч динарів (орієнтовно 900 доларів США).
Уряд Сербії виступив з ініціативою щодо підвищення зарплат для вчителів на 11% з січня. Крім того, планується виплата одноразової суми у 15 тисяч динарів. Однак профспілки визнали цю пропозицію незадовільною і відмовилися від неї.
Десятки вчителів зібралися в Белграді перед сербським парламентом на акцію протесту, організовану профспілками.
"Держава, що проявляє таке ставлення до освіти, є невдалою і не здатна прогресувати", - підкреслила активістка профспілки вчителів Сербії Ана Дімітрієвич.
Викладачі оголосили, що продовжать акції протесту по всій державі, зменшуючи тривалість уроків, поки їхні вимоги не будуть задоволені.
Сербське Міністерство освіти повідомило, що понад половина шкіл країни у п'ятницю працювала у звичайному режимі, у решті заняття скоротили чи скасували.
Одночасно в афінському регіоні Греції десятки сезонних пожежників, які підписують контракти на період лісових пожеж, вийшли на протест, вимагаючи надання їм постійних робочих місць.