У Росії зафіксували найпотужніші самохідні артилерійські установки з Північної Кореї.

Соцмережами поширюють кадри нібито північнокорейської Koksan у РФ. Українські аналітики вже зважують можливі ризики для ЗСУ через її появу на фронті. Тим часом ЗМІ пишуть про готовність Південної Кореї озброювати Україну

Російські війська, ймовірно, найближчим часом отримають можливість використовувати на фронті проти Збройних сил України потужні північнокорейські самохідні артилерійські установки (САУ) M-1989 Koksan. За інформацією деяких російських Z-пабліків, станом на четвер, 14 листопада, ці артилерійські системи вже транспортують залізницею, при цьому публікуючи фото однієї з установок на платформі. Інші деталі поки що відсутні.

Спеціалізоване українське видання Defence Express, коментуючи нові повідомлення, зазначає, що через різницю в ширині залізничних колій між КНДР і РФ, ймовірно, на фотографії російські сили транспортують "Коксан" за допомогою власного рухомого складу.

На сьогоднішній день відсутні точні дані щодо обсягів можливих постачань таких систем з КНДР до Російської Федерації. Проте в жовтні з'явилася інформація про те, що російські артилеристи почали вивчати північнокорейські системи.

Згідно з інформацією, наданою спеціалізованим проєктом Missile Threat американського аналітичного центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS), північнокорейські самохідні артилерійські установки (САУ) вперше з'явилися на світ у 1978 році. Доказана дальність їх стрільби для калібру 170 мм становить 40 кілометрів із використанням стандартних снарядів і до 60 кілометрів при застосуванні активно-реактивних боєприпасів.

У 1989 році Північна Корея представила вдосконалену модель самохідної артилерійської установки. Через закритість КНДР точна кількість таких установок, що знаходяться на озброєнні, залишається невідомою. Проте, кадри з військових навчань і парадів, які поширюються державними пропагандистськими ЗМІ, свідчать про те, що, ймовірно, існує щонайменше кілька десятків одиниць.

Показово, що це північнокорейське озброєння пройшло своє "бойове хрещення" під час Ірано-Іракської війни, оскільки наприкінці 1980 Іран придбав неназвану кількість цих артустановок.

Водночас, видання Bloomberg інформує про наміри військово-політичного керівництва Південної Кореї здійснити пряму передачу Україні озброєнь, що вбивають, у зв'язку з участю північнокорейських військових у конфлікті Росії проти України та обранням Дональда Трампа на пост президента США.

Попередньо президент України Володимир Зеленський висловлював намір звернутися до Південної Кореї з проханням про надання військової підтримки, зокрема систем протиповітряної оборони. Раніше інформаційні джерела повідомляли про те, що Південна Корея передала артилерійські боєприпаси США, щоб вони могли підтримати Збройні сили України, уникаючи при цьому виснаження американських резервів.

Related posts