В Польщі висловили ідею про проведення "справедливого референдуму" в Криму, при цьому в Центрі політичних досліджень згадали про Калінінград.

В польському Міністерстві закордонних справ висловили думку, що таку задачу можна було б передати ООН і "відкласти" на кілька десятиліть. Керівник Центру політичного дослідження Андрій Коваленко висунув альтернативну локацію для організації референдуму.

У Міністерстві закордонних справ Польщі висловили ідею провести новий референдум у Криму. Цю ініціативу 19 вересня прокоментував Андрій Коваленко, який очолює Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони.

"В контексті висловлювань окремих польських політиків про Крим... Можливо, варто організувати референдум у Краловці, тобто в Калінінграді. Як вам така ідея?" - зазначив голова ЦПД.

Як зазначали в "Суспільне Культура", місто Калінінград отримало свою сучасну назву у 1946 році, коли Російська РФСР приєднала частину земель Східної Прусії. Раніше це місто було відоме як Кенігсберг, а польською мовою його називали Крулевець.

У 2023 році у Польщі ухвалили рекомендацію називати Калінінград старою назвою, а область -- Крулевецькою. Комісія зі стандартизації географічних назв за межами Польщі визнала російську назву штучною та нагадало про "емоційно негативний характер" постаті Михайла Калініна для поляків через рішення про масову страту у Катині в 1940 році.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Крим "символічно важливий" для президента РФ Володимира Путіна і без демілітаризації півострова домовитися неможливо.

"Сікорський висловив ідею: 'Ми могли б передати це під контроль ООН для організації чесного референдуму, після того як буде визначено, хто є справжніми жителями, і так далі... А також, ми могли б відкласти це питання на два десятиліття.'"

Нагадуємо, що концепцію "чесного референдуму" в Криму вже обговорили в Офісі президента. Андрій Єрмак, голова ОП, підкреслив, що Крим належить Україні, а Росія повинна відповісти за свої дії, які суперечать міжнародному праву.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган раніше висловився за повернення Криму Україні з точки зору міжнародного права. Він підкреслив, що анексія півострова ще більше загострила страждання кримських татар, які вже зазнали депортації 80 років тому.

Related posts