У сфері ядерного стримування Європі не варто прагнути до радикальних змін, - заявив євродепутат.
Держави Європейського Союзу можуть розглядати можливість формування власної системи ядерного стримування, проте в найближчій перспективі необхідно зосередити зусилля на зміцненні можливостей традиційних збройних сил.
Про це в інтерв'ю для Укрінформу заявив депутат Європейського парламенту Андрюс Кубілюс, який номінований до призначення на посаду єврокомісара з оборони і космосу у новому складі Європейської комісії.
"Нам треба думати. Ми можемо думати про це і обговорювати всі ці питання. Але, ймовірно, треба враховувати короткострокову та далекосяжну перспективу. Коли я говорю про короткострокову перспективу, йдеться про конвенційні засоби стримування, про зміцнення наших звичайних сил, сухопутних військ, систем протиповітряної оборони тощо. Але у довгостроковій перспективі ми маємо розглянути всі можливості й потреби. Очевидно, що це потребує часу, і тут ми не маємо шукати жодних революційних рішень", - наголосив Кубілюс.
Згідно з інформацією від Укрінформу, член Європейського парламенту Андрюс Кубілюс підкреслив, що агресія Росії проти України стала "закликом до дії" для всієї Європи. Вона змусила континент усвідомити свої слабкості та важливість об'єднання зусиль для ефективної протидії сучасним загрозам безпеці.