У Німеччині переконані, що рішення щодо миру в Україні не можуть визначатися Росією.
Процес досягнення миру в Україні є дуже важким, але його започатковано, а сам мир не повинен бути продиктований Кремлем.
Цю інформацію озвучив представник федерального уряду Штеффен Гебештрайт, як повідомляє кореспондент "Укрінформу", з посиланням на "Європейську правду".
Гебештрайт підкреслив, що мирний процес триває "досить тривалий час" і нагадав про мирний саміт у Швейцарії, в якому взяли участь більше ста держав, де було досягнуто угоди про організацію наступного саміту.
Він акцентував, що тоді "було спільне відчуття, визнання, консенсус, що наступна зустріч має пройти за участі Росії".
Він акцентував увагу на тому, що мир повинен бути справедливим, а не нав'язаним ззовні. За його словами, не може йтися про те, що Україні слід "здаватися" чи що її питання обговорювалися без її безпосередньої участі.
Гебештрайт підкреслив, що мова не йде про надання Росії можливості відновити сили для нових нападів, як це вже траплялося раніше. Також існує ймовірність, що йдеться про замороження конфлікту — Росії потрібно вивести свої війська.
Речник зазначив, що особою, здатною негайно зупинити конфлікт, є президент Росії. При цьому він підкреслив, що це рішення має величезну вартість не лише для самої Росії, а й передусім для України, а також для країн, які надають підтримку Україні.
Нагадаємо, у великому інтерв'ю ZDF Шольц висловився за присутність Росії на наступному Саміті миру та сказав, що "нині той момент, коли ми маємо обговорювати, як можна завершити війну і досягти миру швидше, ніж зараз видається можливим".
Пізніше стало відомо, що у головній опозиційній партії Німеччини - Християнсько-демократичному союзі (ХДС) - жорстко розкритикували Шольца за слова про те, що час починати шукати способи завершувати війну.
Раніше керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що запрошення на другий Саміт миру представника Росії не слід трактувати як початок перемовин з РФ.