В рамках процесу переговорів щодо вступу до Європейського Союзу уряд працює над створенням Дорожньої карти для реформування державного управління.
Уряд спільно з громадськістю визначає ключові напрями реформування державного управління до 2030 року.
За інформацією Укрінформу, яка посилається на Урядовий портал, це питання обговорювалося під час експертної дискусії, присвяченої створенню Дорожньої карти у напрямку "Реформування державного управління" в контексті підготовки до переговорів про вступ України до Європейського Союзу.
"Сьогоднішній захід розпочинає публічні консультації щодо розробки Дорожньої карти з питань реформування державного управління в межах переговорного процесу щодо членства України в ЄС", - сказав державний секретар Кабінету Міністрів Олександр Ярема у вітальному слові.
Держсекретар також нагадав, що 25 червня офіційно відкрились переговори України про вступ до ЄС. Зараз, за його словами, триває процес скринінгу, під час якого Єврокомісія спільно з країною-кандидатом на членство в ЄС аналізують відповідність національного законодавства і інституційну спроможність цієї країни-кандидата законодавству ЄС.
"Восени пройдуть двосторонні зустрічі в межах скринінгу, а вже наприкінці року Єврокомісія оприлюднить свій скринінговий звіт про відповідність Українського законодавства та інституційної спроможності нормам ЄС і про стан готовності країни-кандидата до членства в ЄС", - додав Ярема.
Згідно з інформацією, Дорожня карта реформування державного управління є ключовим чинником для старту переговорів у Кластері 1 "Фундаментальні сфери", який займає особливе місце, адже він відкривається першим у циклі переговорів і закривається останнім. Метою експертної дискусії було визначити пріоритетні напрямки та проєкти реформ державного управління до 2030 року, а також продовжити роботу над відповідною Дорожньою картою.
У заході взяли участь представники державних структур, організацій громадянського суспільства, українські та міжнародні фахівці, проєктів міжнародної технічної допомоги, наукових установ та комерційних структур.
Олег Войтович, заступник державного секретаря Кабінету Міністрів, підкреслив, що спільна діяльність є ключовою, оскільки лише через неї країна зможе швидше досягти членства в Європейському Союзі.
"В даній ініціативі ми є спільниками та однодумцями, оскільки розробка дорожньої карти має велике значення для нашої країни. У цьому контексті ми спираємося на основні орієнтири для встановлення пріоритетів, зокрема оновлені Принципи державного управління OECD/SIGMA, моніторинговий звіт щодо відповідності українського державного управління цим принципам, а також Звіт Єврокомісії про процес розширення ЄС і рекомендації для України", - зазначив він.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів ухвалив постанову, яка передбачає створення Міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу та адаптації її законодавства. Зокрема уряд створив 36 робочих груп для переговорів про вступ України до ЄС.