Туреччину охопила хвиля банкрутств: тисячі підприємств припинили свою діяльність.
Масове зростання банкрутств, яке на 30% перевищує минулорічні показники, запускає ефект доміно в економіці Туреччини.
Цю інформацію передає пресслужба агентства Reuters.
У Туреччині в період з січня по серпень 2024 року ліквідували 15 000 підприємств, що на 28% перевищує показники за той же проміжок часу в 2023 році.
Повідомляється, що за перші вісім місяців року 982 компанії отримали початковий судовий захист від боргів, що майже вдвічі перевищує показник минулого року.
Максимальна кількість запитів на тимчасове призупинення виплат боргів банкам і постачальникам з метою продовження господарської діяльності, а також заяв на проведення банкрутства надійшла від підприємств будівельної та текстильної галузей.
Вказується, що труднощі, з якими стикаються турецькі компанії, спричинені високою обліковою ставкою центрального банку та значним рівнем інфляції.
Протягом минулого року Центральний банк Туреччини збільшив облікову ставку на 41,5%, довівши її до 50%. Це призвело до істотного подорожчання кредитів для підприємств. Такі кроки були вжиті для зниження інфляції, яка, за прогнозами на 2024 рік, становитиме 75%, але до серпня знизилася до 52%.
Значна інфляція призвела до стрімкого зростання цін на електрику та газ, що, в свою чергу, підвищило витрати для підприємств. Крім того, витрати зросли через підвищення мінімальної заробітної плати.
Турецькі компанії також стикаються зі зменшенням кількості експортних замовлень, що особливо відчутно для виробників одягу, які вже втратили конкурентну боротьбу з підприємствами з В'єтнаму та Бангладеш. Туреччина займає місце в п’ятірці найбільших світових виробників одягу та виступає важливим постачальником для провідних брендів Європи.