Сухопутні сили України почали процес регулювання онлайн-медій.

Військові хочуть заборонити надавати оціночні судження без чіткої їх аргументації і достовірних фактів.

На офіційній сторінці Сухопутних військ України в Facebook з'явився пост, присвячений цій спробі, повідомляє DailyLviv.com.

Пропонуємо вашій увазі перероблений текст з мовною корекцією: "Шановні громадяни та представники медіа. Від моменту набуття чинності новими змінами, що стосуються мобілізаційної політики, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", було впроваджено ряд важливих змін. Ці зміни стосуються порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації в особливий період, що було уточнено у Постанові Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560."

Незважаючи на активну інформаційну кампанію, що її проводить уряд з метою роз'яснення мобілізаційних процесів, все частіше виникають випадки поширення спотвореної та неперевіреної інформації. Ця інформація намагається підбурити суспільство та дестабілізувати політичну ситуацію в країні, викликати негативні емоції серед населення і, в результаті, заважати мобілізації громадян України до лав Збройних сил.

Нагадаємо, що будь-які викривлення та маніпулятивні тлумачення вимог чинного законодавства України щодо мобілізаційних заходів чи поширення неправдивої (компрометуючої) інформації, спрямовані на підрив безпекових заходів держави в цілому, надання будь-яких оціночних суджень без чіткої їх аргументації і достовірних фактів та їх поширення через різноманітні канали (особливо Інтернет-медіа) з корисливою метою (умислом) слугують лише одній єдиній меті - підривати довіру суспільства до державних інституцій та Сил оборони України в цілому.

Зазначимо, що Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України" розділ 1 особливої частини "Злочини проти основ національної безпеки України" доповнений статтею 114-1 "Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань".

Згідно з цим положенням, уповноважені органи мають право ініціювати кримінальні справи щодо зазначених осіб для забезпечення законності діяльності Збройних Сил України та захисту громадянської безпеки, що є пріоритетним завданням усіх елементів сектору безпеки та оборони України.

Спекулятивні дії в інформаційному просторі, які полягають у прямих звинуваченнях начебто незаконних дій представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, будуть перевіряти правоохоронні органи в межах їхніх повноважень та компетенцій.

У той же час усі зафіксовані порушення, що стосуються самих ТЦК та СП, не залишаються поза увагою командування Сухопутних військ, яке ретельно їх оцінює та контролює. Кожна ситуація отримує відповідну правову характеристику, а також усі санкції відповідно до чинного законодавства України.

Слід також підкреслити, що в кожному обласному центрі України встановлено ефективну співпрацю між обласними ТЦК та СП та представниками Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Командування Сухопутних військ Збройних Сил України ще раз закликає всіх громадян, медіа різних форм власності та інтернет-блогерів користуватися лише офіційними та перевіреними джерелами інформації. Усі, без винятку, комунікаційні підрозділи Оперативних командувань, частин та підрозділів Сухопутних військ, а також ТЦК та СП працюють цілодобово, щоб забезпечити належну інформаційну підтримку і забезпечити зворотний зв'язок на шляху до нашої спільної Перемоги. Лише спільними зусиллями та усвідомленими діями ми зможемо подолати ворога. Наша сила полягає в єдності!

Related posts