Starlink "для малозабезпечених": фахівець з IT поділився досвідом підключення супутникового інтернету за 10 000 гривень.

На думку Славіка Савка, техніка Tooway є більш економічним та надійним варіантом інтернет-послуг у порівнянні з пропозиціями від SpaceX.

Український розробник Славік Савко створив у своєму домі супутниковий інтернет, який виявився значно економнішим порівняно з Starlink від SpaceX. Деталі процесу встановлення та налаштування антени він оприлюднив на форумі DOU.

Згідно з думкою програміста, альтернативний супутниковий інтернет не лише є економічною заміною Starlink, але й виступає надійною опцією. Антени компанії SpaceX представляють собою "складні пристрої, що містять безліч механічних та електронних компонентів". Наразі послуги супутникового інтернету, які використовують традиційні геостаціонарні супутники, пропонуються в трьох діапазонах частот:

Найпопулярнішою послугою інтернету в діапазоні Ka є Tooway. Цей комплект забезпечує здебільшого швидкість 25 Мб/с на прийом і 6 МБ/с на передачу. Саме на ньому Славік Савко зупинив свій вибір. Він вирішив скористатися послугами маловідомого провайдера SkySat+, купивши комплект б/в обладнання Tooway за 10 000 гривень.

"Starlink для бідних", -- говорить про свою покупку айтішник.

Для підключення обладнання автору також довелося докупити додаткові 30 метрів кабелю F 690 BV з поліпшеним екрануванням від "Одеса Кабель", свердло, анкери для кріплення кронштейна антени і подовжувач на 20 метрів, щоб під'єднати дриль. Він підкреслив, що на якості кабелю не слід економити. Особливо важливо, щоб був якісний екран, оскільки він впливає на якість зв'язку.

Для вибору оптимального місця для установки антени, Славік Савко скористався додатком Viasat Tech Tools. Наступним етапом стало закріплення кронштейна, складання антени та її монтаж на кронштейн. Важливо, щоб антена могла вільно обертатися по горизонталі. Після цього айтішник проклав кабель уздовж стіни, ввів його в квартиру, закріпив та підключив до модему, який, у свою чергу, підключався до порту Wan1. Зрештою, додаток "побачив" модем, і антена змогла зловити сигнал.

"Перше враження? 'Класно', -- подумав я, але одразу помітив, що рівень сигналу лише 8db, тоді як мінімум має бути 10. Трохи покрутив антеною, але зрозумів, що це безрезультатно. Тому я затягнув хомути і став користуватися спеціальними напрямними для точного налаштування. Максимальний рівень сигналу, який мені вдалося досягти, склав 11db. Гаразд, затягуємо контрагайки і спускаємося з даху," -- ділиться враженнями Славік Савко.

Фінальний етап – телефонний дзвінок до провайдера для активації послуги. Програміст надіслав поштовий код і вказав пакет, який планує підключити, і тепер очікує на підтвердження активації.

Нагадуємо, що українські оператори мобільного зв'язку повідомили про свою неможливість виконати вимогу Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ), яка передбачає забезпечення 10 годин автономної роботи базових станцій у випадку відключення електропостачання.

Надія Бабич, фахівець експертної групи з нормативного забезпечення електронних комунікацій при Міністерстві цифрової трансформації України, звернула увагу на те, що внаслідок відключень електроенергії певні базові станції переживають перевантаження, що призводить до уповільнення зв'язку навіть у тих користувачів, які мають доступ до електрики.

Related posts