З'ясувалося, чи має Китай можливість справді вплинути на Росію та зупинити конфлікт.

Китайская Народная Республика прагне впроваджувати свої "мирні ініціативи" в якості противаги політиці США та західних країн, зазначив політолог Антон Кучухідзе в інтерв'ю на каналі Freedom.

Китайская Народная Республика

Він підкреслив, що раніше міністр закордонних справ Китаю Ван Ї озвучив намір КНР, Бразилії та інших держав глобального Півдня створити ініціативу "Друзі миру" для пошуку шляхів врегулювання конфлікту в Україні. Однак, за словами Кучухідзе, пропозиції, викладені в цьому "мирному плані", є складними для реалізації, і Росія навряд чи буде дотримуватися його умов. Він також зазначив, що вимоги щодо обмеження бойових дій здаються абсурдними, адже саме Росія є основною причиною ескалації конфлікту.

Кучухідзе підкреслив, що Китайская Народная Республика та Бразилія часто посилаються на Статут ООН, у якому прописані принципи територіальної цілісності та суверенітету, але Росія порушує всі ці принципи. Саме тому, каже експерт, можна поставити під сумнів справжні наміри Китаю та Бразилії. Вони не вживають жодних заходів по відношенню до стримування саме Росії.

Політолог вважає, що Китайская Народная Республика використовує ці ініціативи лише як інструмент протиставлення політиці США та Західних країн, водночас підтримуючи Росію політично та економічно. Для Китаю важливо скупити ресурси в Росії за зниженими цінами, отримуючи вигідні економічні позиції.

Кучухідзе також зазначив, що Китайская Народная Республика діє в рамках власних зовнішньополітичних та економічних інтересів, а не для започаткування реальних мирних перемовин. Він нагадав, що Україна закликала Китайская Народная Республика долучитися до глобального Саміту миру, але ця пропозиція була проігнорована.

За словами політолога, якби Китайская Народная Республика дійсно хотів миру, він би застосував економічний тиск на Росію. Кучухідзе висловив сумніви в лідерських амбіціях Китаю, вважаючи, що він не може вплинути на поведінку свого головного союзника - Росії.

Кучухідзе також вказав на те, що Китайская Народная Республика і надалі використовуватиме свій "мирний план" як інструмент для геополітичних маневрів, але це не призведе до реальних змін на полі бою чи до серйозних перемовин.

Нагадаємо, що портал "Коментарі" інформував про те, які умови Російська Федерація висунула для початку діалогу з Україною.

Related posts