США створили розкол між Росією та Китаєм: найбільший вугільний проект опинився без фінансування.

Відзначається, що ліцензію на освоєння Зашуланського родовища було видано ще в 2014 році.

Росія і Китай не змогли забезпечити фінансування для спільного проєкту з розробки Зашуланського вугільного родовища. Пекін вирішив обмежити фінансові операції з Москвою через кордон.

Видання The Moscow times пише, що розвитком проєкту займається компанія "Разрезуголь" - спільне підприємство "Ен+" і китайської China Energy Investment Corporation.

За інформацією генерального директора холдингу "Ен+ Груп" Володимира Колмогорова, труднощі виникли внаслідок санкцій, накладених на Росію, і китайські партнери висловлюють занепокоєння, що проблема не буде вирішена у найближчому майбутньому. Він також вважає цю ситуацію "надмірною" і сподівається на подальший розвиток проекту.

Компанія "Розрізвугілля" здобула ліцензію на видобуток на Зашуланському родовищі в 2014 році. Китайські партнери з China Energy охарактеризували цей проєкт, запаси якого становлять 742 млн тонн, як "значний етап у втіленні 'дорожньої карти' співпраці між Китаєм та Росією в галузі вугілля".

Дійсно, зниження цін на енергетичне вугілля призвело до зменшення зацікавленості китайських компаній у такій співпраці. Як наслідок, розробка Зашуланського родовища була призупинена, поки в 2021 році власники не вирішили відновити процес затвердження проектної документації.

У 2023 році сторони домовилися до кінця 2027-го вийти на видобуток 5 млн т енергетичного вугілля марок Д, ДГ і Г на рік. У квітні цього року холдинг "Ен+" повідомив, що в проєкт розроблення родовища планують спрямувати 50 млрд руб. на будівництво вугільного розрізу, інфраструктури та дороги, створення залізничної станції Гіршелун-Вугільна, а також купівлю техніки та обладнання.

Російські компанії почали відчувати збільшення затримок та витрат у процесі розрахунків зі своїми торговими партнерами в Китаї. Це призвело до затримки транзакцій на суми, що сягають десятків мільярдів юанів. Причиною цього стали посилені перевірки на відповідність вимогам, запроваджені китайськими банками у відповідь на нові загрози з боку західних країн.

30 серпня стало відомо, що китайські експортери призупинили відвантаження товарів до Росії без попередньої оплати.

Related posts