Покарала Тимошенко, ув'язнила Луценка і вела справи проти учасників Майдану: де зараз знаходиться суперечлива суддя Оксана Царевич?
Оксана Царевич — скандально відома суддя епохи Януковича, яка приймала сумнівні рішення, зокрема щодо учасників Майдану. Крім того, вона займалася справою, пов'язаною з розпалюванням ворожнечі екс-регіоналом Олександром Єфремовим.
"Телеграф" повідомить, чим запам'яталася Оксана Царевич та чи продовжує вона свою діяльність у якості судді на сьогодні.
Жінка родом із Коростеня, що на Житомирщині. Згодом переїхала до Івано-Франківська, де навчалась в інституті права, економіки та будівництва. А після цього продовжила здобуття освіти в науково-технічному університеті за спеціальністю "правознавство".
Починала свою кар'єру з посади помічника судді у Калуші. Царевич також завершила навчання на факультеті підготовки професійних суддів Національної юридичної академії України імені Мудрого. Тоді вона стала консультантом у суді, де мала справу з кореспонденцією та аналізом юридичної практики.
У 2010 році, під час президентства Януковича, Царевич отримала призначення на посаду судді Печерського суду в Києві. Саме вона прийняла рішення щодо запобіжного заходу для Юрія Луценка, що призвело до його арешту на термін чотири роки.
Колишнього міністра внутрішніх справ звинуватили у "перевищенні його службових повноважень та у привласненні майна в значних обсягах". Європейський суд з прав людини охарактеризував це як рішення, що має політичні мотиви.
Оксана також брала участь у справі, пов'язаній із вбивством бізнесмена Євгена Щербаня. На той момент Юлію Тимошенко підозрювали у причетності до цього злочину, що призвело до її звинувачення. В результаті суддя наклала на політикиню штраф за неуважне ставлення до суду. Проте варто зазначити, що сума штрафу перевищувала законодавчо встановлений ліміт у десять разів.
Але чи не найбільше Царевич оскандалилась тим, що ухвалювала неправосудні рішення проти активістів Автомайдану. Тоді вона засудила 9 людей, автівки яких помітили в Межигірʼї у грудні 2013 року. Їх позбавили прав керувати автомобілем.
У той момент активісти проводили пікетування резиденції Януковича. Виявилося, що деякі водії навіть не брали участі в протестах, а звіти співробітників ДАІ були підроблені.
У 2015 році Генеральна прокуратура висунула обвинувачення регіоналу Олександру Єфремову у розпалюванні міжнаціональної ненависті. Це звинувачення було обґрунтоване його закликами до ведення переговорів із сепаратистами. Проте, суддя Царевич на засіданні ухвалив рішення не арештовувати політика.
Цікаво, що за останні три роки вищі суди скасовували 43 рішення суперечливої судді в ряді кримінальних справ.
У 2015 році суддю, відому своїми неоднозначними рішеннями, було повідомлено про підозру у винесенні неправомірних вироків щодо учасників автомайдану. Внаслідок цього її відсторонили від виконання обов'язків на два місяці. Наступного року Вища рада юстиції ухвалила рішення про її звільнення з посади.
У 2017 році Царевич оскаржувала це рішення у Вищому адміністративному суді, але отримала відмову у поновленні на посаді. Через 3 роки Шевченківський районний суд столиці виправдав суддю через відсутність доказів у її провині.
У 2021 році Верховний суд анулював указ президента, що стосувався звільнення Царевич. Незабаром після цього її повернули на посаду в Печерський суд. Підставою для таких дій стало те, що Царевич не мала права розглядати справи, оскільки термін її призначення сплив через п’ять років.
Водночас станом на 2021 рік, суддя отримувала зарплатню у розмірі 63 тисяч посадового окладу та майже 19 тисяч гривень доплати за вислугу років.
На сьогоднішній день інформації про Оксану Царевич обмаль. Вона обрала закритий стиль життя і з 2021 року не з'являлася на публіці. Виникає питання щодо її роботи в Печерському суді, адже в умовах воєнного стану дані про це залишаються недоступними.
Раніше "Телеграф" висвітлював, чим нині займається колишній командир батальйону "Донбас" Семен Семенченко, який під час бойових дій часто приховував своє обличчя під балаклавою. Судова справа щодо нього досі триває.