Шольц выступает за ускорение усилий, направленных на окончание конфликта в Украине.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що настав момент для обговорення шляхів завершення конфлікту та досягнення миру в Україні. Він підкреслив значущість участі Росії в майбутній мирній конференції.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц висловив підтримку прискоренню мирних ініціатив у конфлікті в Україні. Свої думки з цього приводу він поділився в інтерв'ю для суспільно-правового телеканалу ZDF у неділю, 8 вересня. "Я вважаю, що настав момент для обговорення шляхів, які дозволять нам якомога швидше вийти з війни і досягти миру", - підкреслив Шольц.

Крім того, Шольц упевнений, що майбутня мирна конференція для врегулювання конфлікту в Україні повинна проходити за участю Росії. Він зазначив, що в цьому аспекті поділяє думку президента України Володимира Зеленського. "Безсумнівно, ще відбудеться мирний саміт", - вказав Шольц, хоча і не вказав конкретну дату його проведення. Проте він додав, що "домовився з Зеленським про те, що (мирна конференція. - Ред.) має включати й Росію".

Нагадаємо, перший "саміт миру" з питань України пройшов у середині червня в Швейцарії, де зібралися представники близько 90 країн, за винятком Росії. Тоді канцлер Шольц, як і інші учасники, висловив сподівання на можливість залучення Росії до подібних заходів у майбутньому. Президент України Володимир Зеленський у свою чергу зазначив, що мирні переговори між Україною та Росією можуть розпочатися негайно, але лише за умови виведення російських військ з української території.

Ознайомтесь також: Шольц на зустрічі Ради Безпеки ООН: Ніщо не викриває істину так, як безмовність Росії на заклик до миру.

Нагадуємо, що Шольц уже не вперше висловлює ідею запрошення Росії на майбутній мирний саміт, присвячений Україні. Проте раніше канцлер Німеччини підкреслював, що Берлін має намір і надалі підтримувати Україну у її зусиллях захистити себе від агресії з боку РФ.

Цікаво, що напередодні "саміту миру" в Швейцарії президент Росії Володимир Путін заявив про готовність до припинення вогню в Україні, якщо Київ виведе свої війська з чотирьох регіонів, які були окуповані РФ, та офіційно відмовиться від вступу до НАТО, в той час як Захід скасує санкції. У відповідь на ці заяви Зеленський охарактеризував їх як "ультиматум, якому не можна вірити", а канцлер Шольц відзначив, що Путін намагається "оформити в документах імперіалістичний акт грабежу".

Related posts