Атаки Росії на Україну призвели до дворазового зростання цін на електрику в Європі, - повідомляє FT.

Атаки Росії на українські інфраструктурні об'єкти призвели до двократного зростання цін на електрику влітку цього року в південно-східній частині Європи, що показує, наскільки вразливими є енергетичні ринки країн Європейського Союзу.

Цю інформацію повідомляє Financial Times.

Згідно з повідомленнями, прем'єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс звернувся до Брюсселя з вимогою терміново вирішити "тривалу кризу" в енергетичних потужностях, що стало причиною настільки високих цін.

У своєму зверненні до Європейської Комісії Міцотакіс підкреслив, що в серпні ціни на електричну енергію піднялися з 60 євро за мегават-годину до 130 євро за мегават-годину.

Він звернувся до президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн із закликом використати свій наступний п'ятирічний термін, щоб "ініціювати розвиток більшої кількості міжконтинентальних потужностей", з метою запобігання подібним коливанням у майбутньому.

Фактори, що сприяють підвищенню цін у Греції, Угорщині та Румунії, включають спекотні погодні умови, проблеми з виробництвом електричної енергії та недостатню кількість опадів, що призвело до висихання водосховищ, які постачають воду для гідроелектростанцій.

Проте Міцотакіс зазначив, що важливим чинником стали також удари Росії по енергетичній інфраструктурі України. Раніше Київ виступав у ролі нетто-експортера електричної енергії, але в цьому році почав активно імпортувати великі обсяги електроенергії від своїх європейських сусідів.

Внаслідок інтенсивних бомбардувань з боку Росії в першій половині 2024 року Україна збільшила імпорт електричної енергії майже в шість разів у порівнянні з 2023 роком, згідно з інформацією, наданою ExPro Electricity.

"Це ще одна вартість, яку руйнівна війна Росії накладає на наші економіки," - підкреслив Міцотакіс.

Міцотакіс також попросив покращити нагляд за ринком електроенергії, який він назвав "незрозумілою чорною скринькою - навіть для експертів".

Згідно з попередніми новинами, Європейська Комісія займається питанням розширення максимальної кількості електроенергії, яка може бути постачена в Україну, у зв'язку з наближенням зимового періоду.

Наприкінці липня тодішній голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький повідомляв, що мережа системних операторів континентальної Європи ENTSO-E за запитом НЕК "Укренерго" опрацьовує можливості для збільшення міждержавного перетину для імпорту електроенергії з Європи до України і може ухвалити його до настання холодів.

Related posts