Експерт зазначив, що Росія атакувала зерновий корабель у Чорному морі "як реакцію" на активність підводних човнів США.

Окупантські сили здійснили ракетний напад на корабель, що транспортував зерно до Єгипту. У цій акції багато хто розглядає таємні мотиви.

За інформацією оглядача Тома Шарпа з видання The Telegraph, Росія здійснила ракетний напад на судно MV Aya, яке перевозило 26 550 тонн пшениці до Єгипту в західній частині Чорного моря, використовуючи бомбардувальник Ту-22М3. Автор статті також вказує на те, що в той самий час окупанти стежили за американськими підводними човнами на іншому кінці світу, що могло бути причиною такої агресивної дії.

Експерт зазначив, що Російська Федерація має потребу в протичовнових літаках (ПЛС) для своїх операцій у Тихоокеанському та Північному флотах, аби мати змогу протидіяти ядерним підводним човнам США та НАТО. Однак у Чорному морі такі літаки відсутні.

За його словами, це є критично важливим, оскільки протичовнові літаки обладнані радарами, що дозволяють відстежувати судна. В даний час російські кораблі перебувають у східній частині Чорного моря, тому літаки залишаються єдиним засобом моніторингу суден у західній частині акваторії. Щоб унеможливити вивезення українського зерна, Росія повинна виявити та зафіксувати ці судна, як зазначено в матеріалі.

Відсутність системи ПЛС для моніторингу суден у Чорному морі, ймовірно, стала причиною, через яку окупанти почали використовувати супутникові зображення або дані автоматизованої ідентифікаційної системи (AIS) для виявлення місцезнаходження суден.

"Проте таке рішення не можна назвати абсолютно вірним. Вже наступного дня це могло призвести до атаки на судно в румунських територіальних водах, що, в свою чергу, могло викликати реакцію НАТО відповідно до п’ятої статті. Але, як зазначив Шарп, Росія, вочевидь, відчайдушно прагне втрутитися в український експорт зерна — можливо, конкретна дата мала велике значення — і тому ризикнули."

Він нагадав, що в цей самий час спостерігався рух американських підводних човнів у Беринговій протоці (на відстані близько 5-8 тисяч кілометрів), і додав, що це безпосередньо могло вплинути на російські повітряно-морські "рухи" в Чорному морі.

Нагадаємо, що раніше УНІАН інформував про те, що Росія розпочала масове виробництво свого першого важкого морського безпілотника. Згідно з отриманими даними, цей дрон здатен виконувати завдання автономно, користуючись системами управління на базі штучного інтелекту.

Крім того, генерал ВПС США поділився думкою, що російська армія більша і сильніша, ніж була до 24 лютого 2022 року. І це попри неймовірний рівень втрат.

"Росія буде чимось, з чим нам доведеться мати справу протягом тривалого часу, незалежно від того, чим ця справа закінчиться", - додав Хекер.

Related posts