Відсутні ризики для якості питної води: забруднення річки Десна триває, але екологічні служби здійснюють контрольні дії - Міністерство охорони довкілля | УНН

Забруднення річки Десна досягло Чернігова, проте загрози для води, яку вживають люди, наразі немає. Екологи активно реалізують заходи моніторингу, а також планують встановити додаткові аератори для покращення насичення води киснем.

Забруднення в річці Десна досягло критичних рівнів у районі Чернігова. Вивчається варіант впровадження нових аераційних систем, які забезпечать річку киснем.

У разі потенційного зниження якості води, був створений набір заходів, проте наразі такі ризики не спостерігаються.

За інформацією УНН, яку наводить телеграм-канал Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.

Елементи

Актуальні дані про забруднення річок Сейм і Десна.

За даними урядового відомства, забруднення просунулось нижче м.Чернігів до Количівки (180 км). Фахівці Держводагентства та Держекоінспекції проводять заходи, щоб перешкодити просуванню забруднення вниз по течії.

Щодо якості води, що використовується для пиття, Міністерство охорони навколишнього середовища підкреслює, що наразі немає загроз її погіршення. Екологи вжили заходів для запобігання поширенню забруднень. Зокрема, розглядається можливість встановлення додаткових аераційних систем для підвищення вмісту кисню у річці нижче за течією. Проте, на місці скупчення забруднень, зупинити загибель риби поки що не вдається, - зазначають у відомстві.

Довідка

Перед тим, як потрапити у річку Десна, забруднення рухалося річкою Сейм у вигляді щільної маси темної води.

Потрапивши в річку Десна 27 серпня, воно почало розподілятися і розділятися на частини. Темп руху варіювався від 10 до 35 км на добу, що залежало від особливостей вигинів русла.

Випадки мору риби також спостерігаються у місті Чернігів, селах Макошино, Ушня, Боромики, Вознесенське та Салтикова Дівиця.

Масова загибель риби: на сьогодні в Чернігівській області зібрано приблизно 17,5 тонн мертвої риби.

На річці Десна працівники Державної екологічної інспекції разом із рибоохоронним патрулем та представниками місцевих громад проводять роботи з вилучення та утилізації мертвої риби.

Нагадаємо

УНН повідомляв, що забруднення річки Десна досягло Чернігова, проте кількість загиблої риби тут менша, ніж у верхній частині течії, згідно з інформацією ОВА.

Related posts