Reuters: Вибір Рубіо вказує на прагнення Трампа впровадити більш рішучу стратегію по відношенню до Китаю.
Призначивши Марко Рубіо на пост державного секретаря, новий президент США Дональд Трамп вказав на можливість того, що його підхід до Китаю може перевищити лише питання тарифів і набрати більш рішучих форм у контексті відносин з Пекіном, який вважається основним стратегічним опонентом Вашингтона. Цю інформацію оприлюднила агенція Reuters.
У статті зазначається, що призначення Рубіо відбулося паралельно з іншими кадровими змінами, які можуть викликати невдоволення Китаю, такими як висунення Майка Уолтца на посаду радника з національної безпеки та Джона Реткліффа на пост керівника Центрального розвідувального управління.
Ці пропозиції свідчать про намір Трампа переглянути стратегію адміністрації діючого президента США Джо Байдена щодо "управління конкуренцією" з Китаєм у ряді питань, включаючи підтримку Тайваню та участь Китаю у кризі з фентанілом в Америці. Республіканці висловлюють незадоволення позицією Байдена, вважаючи її занадто м'якою.
"У серці Рубіо живе переконання, що Китай є противником США," -- зазначив екс-американський дипломат Девід Фаєрстайн.
Журналісти нагадали, що у 2020 році КНР наклав санкції на Рубіо через те, що він підтримав протести в Гонконгу. Це був би перший випадок, коли Китай вводив би активні обмеження на поїздки для держсекретаря США, представляючи першу перевірку того, як Пекін може взаємодіяти з новою адміністрацією Трампа. Зі свого боку, Рубіо був прихильником візових санкцій США щодо китайських посадовців.
Посольство Китаю у Вашингтоні не надало коментарів стосовно санкцій, накладених на Рубіо, або його потенційного призначення. Проте, представники диппредставництва висловили сподівання на співпрацю з новою адміністрацією з метою розвитку відносин "у стабільному, здоровому та витривалому руслі".