Реабілітаційний центр у Дніпрі: особливості процесу відновлення поранених захисників.
Дмитро, якому 34 роки, походить з Часового Яру в Донеччині. Він вирішив приєднатися до Збройних сил України ще до початку повномасштабного вторгнення Росії, тому зустрів вторгнення 2022 року вже в рядах військових. Спочатку він служив мінометником, а пізніше став аеророзвідником. У червні під час виконання бойового завдання він отримав поранення. Ховаючись від ворожого дрона, він невдало стрибнув у бліндаж і зламав ногу. На щастя, уламки, які падали з дрону, не пошкодили його кінцівку. Наразі Дмитро проходить лікування в реабілітаційному центрі в Дніпрі.
Про це інформувала прес-служба Дніпровської міської ради.
"Коли розпочалась війна, я служив на Харківському напрямку, а після ротації потрапив на Луганщину. Саме там отримав своє поранення. Спочатку мене евакуювали до Краматорська, а потім вже сюди. Немає жодних скарг на медичний центр. Тут все на високому рівні, працюють кваліфіковані спеціалісти. Я познайомився з іншими пораненими і спілкуюсь з ними. Біль поступово відступає, і я вже майже не кульгаю. Загалом, можу пересуватися самостійно," - розповідає Дмитро.
У реабілітаційному центрі Дніпра над кожним пацієнтом працює команда фахівців з різних дисциплін. До її складу входять лікарі фізичної реабілітації, фізіотерапевти, ерготерапевти, логопеди та психологи. Для кожного хворого створюється персоналізована програма лікування, оскільки особливості стану пацієнтів можуть суттєво відрізнятися.
"Пацієнт звернувся із скаргами на дискомфорт у нижній кінцівці, що було викликано закритим переломом. Наша мета полягала в покращенні амплітуди руху та зменшенні болю. Наразі ми досягли значного прогресу: пацієнт уже не використовує еластичний бинт, біль практично відсутній, а витривалість помітно зросла. Я впевнений, що Дмитро зможе повністю відновитися, хоча, звичайно, це вимагатиме часу", - зазначив Данило, асистент фізичного терапевта.