Примусове повернення українських біженців на батьківщину стало неможливим: країни ЄС прийняли остаточне рішення щодо їхнього статусу.

Останнім часом у країнах Європейського Союзу активно обговорюється питання повернення військовозобов'язаних біженців в Україну. Наприклад, у Німеччині підкреслили, що не будуть змушувати чоловіків повертатися додому, тоді як в інших державах ЄС лише ведуть розмови на цю тему.

І от в цьому питанні проставлено крапку над "і". Єврокомісарка з внутрішніх справ Ілва Йоганссон в інтерв'ю "Радіо Свобода" заявила, що застосування диференційованого підходу до українських біженців, що базувався би на їхній статі, віці, військовозобов'язаності, неможливе.

"Це не відповідає умовам Директиви щодо тимчасового захисту", -- підкреслила вона, додавши, що примусового видворення з території Європейського Союзу не буде: "Ми будемо підтримувати тих, хто має намір повернутися в Україну, і спільно з українською владою та урядом обговоримо, як реалізувати це найбільш ефективно. Ніхто не залишиться поза межами ЄС".

Однак, за її інформацією, Європейський Союз планує внести корективи в умови перебування українських біженців. Статус тимчасового захисту надається лише на три роки, в той час як конфлікт в Україні продовжується.

Цього року було оприлюднено результати соціологічного дослідження, яке виявило, скільки українців не збираються повертатися на батьківщину. За інформацією Євростату, більше ніж 4,2 мільйона українських біженців отримали реєстрацію для тимчасового захисту. Виявилося, що половина українців, які наразі перебувають у Німеччині, Польщі та Чехії, вважають, що їхній повернення до України є "менш імовірним". Дослідження, проведене Київським міжнародним інститутом соціології, показало, що 66% учасників опитування "повністю" або "скоріше задоволені" своїм життям у цих трьох країнах.

Related posts