Розповсюдження неправдивої інформації про ТЦК несе за собою наслідки: позиція ЗСУ.
Сухопутні війська Збройних Сил України звернули увагу на наслідки, які можуть настати за розповсюдження в інтернеті неправдивих і викривлених відомостей стосовно діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Цю інформацію надають Сухопутні війська Збройних Сил України.
"Від моменту, коли набрали чинності зміни, що стосуються мобілізаційної політики в Україні, згідно з Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України стосовно окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку", було реалізовано ряд важливих нововведень. Ці зміни стосуються процедури призову громадян на військову службу під час мобілізації у особливий період, що було уточнено Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 560", - зазначається у повідомленні.
У ЗСУ заявили про збільшення кількості випадки поширення викривленої та не перевіреної інформації, яка "спрямована на підбурювання та розхитування суспільно-політичної обстановки всередині країни, нагнітання соціальних настроїв серед населення та, як наслідок, зриву мобілізації громадян України до лав Сил оборони України".
У документі підкреслили значення точних і надійних даних в контексті сучасних викликів.
"Хочемо нагадати, що будь-які спотворення або маніпулятивні інтерпретації вимог чинного законодавства України щодо мобілізаційних заходів, а також поширення неправдивої (компрометуючої) інформації, яка намагається підривати безпеку держави, є недопустимими. Оцінки та думки, які не мають чіткої аргументації і підтверджених фактів, а також їх розповсюдження через різноманітні канали, зокрема Інтернет-медіа, з корисливими намірами, переслідують лише одну мету – підірвати довіру суспільства до державних інституцій та Збройних Сил України в цілому", - підкреслили в Сухопутних військах ЗС України.
Згідно із Законом України від 8 квітня 2014 року № 1183-VII "Про внесення змін до Кримінального кодексу України", компетентні органи можуть порушувати відносно таких осіб кримінальні провадження задля захисту законної діяльності Сил оборони України та безпеки громадян.
"У повідомленні зазначається, що правоохоронні органи проведуть перевірку спекулятивних дій у інформаційному просторі, які містять прямі звинувачення щодо можливих незаконних дій з боку представників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у рамках своїх повноважень і компетенцій."
Розділ 1 Особливої частини "Злочини проти основ національної безпеки України доповнений статтею 114-1 "Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань":
Стаття 114-1. Утруднення законної діяльності Збройних Сил України та інших військових підрозділів.
1. Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років.
2. Те саме діяння, яке призвело до загибелі людей або інших тяжких наслідків, - карається позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років".
Командування Сухопутних військ Збройних Сил України знову звертається до громадян України, представників медіа різних форм та інтернет-блогерів з проханням користуватися лише офіційною та перевіреною інформацією. Усі комунікаційні підрозділи Оперативних командувань, частин та підрозділів Сухопутних військ, а також ТЦК та СП працюють, працюють і продовжуватимуть працювати в безперервному режимі 24/7, щоб забезпечити належну інформаційну підтримку, зворотний зв'язок та наближення до нашої спільної перемоги, - наголосили у Сухопутних військах.