Після проведення референдуму в Молдові, Росія зосередить свої зусилля на парламентських виборах, вважає експерт.
Проросійський парламент зможе зробити з лідера держави постать без реальної влади, підкреслив Кравченко.
Одним із чинників, який зіграв на руку проєвропейській президентці Молдови Маї Санду під час виборів 20 жовтня, стала ставка Москви на парламентські вибори, що пройдуть в країні наступного року. Наразі дуже ймовірно, що голова держави не зможе отримати прихильної для себе більшості у парламенті, пише оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко у статті "Вибори в Молдові. Тривожно має бути не тільки Санду, а й Україні".
Кравченко підкреслив, що в Молдові президент має істинну владу лише за наявності парламентської більшості. Якщо на наступних виборах переможуть проросійські партії, це може заблокувати будь-які ініціативи президента і навіть змінити зовнішньополітичний курс країни, зазначає експерт.
"Росія прагне вплинути на Молдову під час парламентських виборів. На сьогодні ж основною метою Москви є референдум, на якому пропонується закріпити євроінтеграційний курс Молдови в Конституції країни," – зазначив у коментарі для ZN.UA Сергій Герасимчук, заступник виконавчого директора Ради зовнішньої політики "Українська призма".
Нагадаємо, що 20 жовтня в Молдові пройшли президентські вибори та референдум, на якому вирішувалося питання внесення змін до Конституції, що закріплять проєвропейський курс країни. Лідером на виборах стала Мая Санду, яка підтримує європейську інтеграцію. Результати референдуму виявилися досить спірними, оскільки майже порівну розділили думки громадян: 50,3% молдован проголосували за зміни до Конституції, тоді як 49,7% були проти. У ніч після виборів Санду провела пресконференцію, на якій звинуватила "іноземні сили" у використанні готівки та пропагандистських методів для впливу на результати голосування.