Змінити стіни на джерела енергії: в Європі розробили "сонячну цеглу".

Дослідники стверджують, що "Сонячна цегла" здатна покривати дахи, фасади, площі, а також може бути використана як навісна стіна.

Наукова команда під егідою Міжнародного університету Каталонії в Іспанії створила інноваційний матеріал, відомий як "сонячна цегла", шляхом інтеграції текстильної керамічної технології (TCT) з перовскітними фотоелектричними елементами. Інформацію про це опублікував портал pv magazine.

Повідомляється, що технологія TCT являє собою систему з керамічних блоків, встановлених у сітці зі сталевого дроту. Її було задумано для використання в основному на фасадних облицюваннях, а також на дахах, майданчиках і як навісну стіну.

Однією з основних переваг TCT є зменшення тривалості будівництва, оскільки традиційні керамічні облицювальні системи потребують ручної роботи на місці, де цегла укладається по одній, з'єднуючись за допомогою розчину. Крім того, значний розмір панелей дозволяє покривати підлогу, фасад і дах єдиним елементом.

За словами дослідників, "сонячна цегла" являє собою систему, в яку інтегрований перовскітний сонячний модуль, сумісний із сіткою TCT. Вчені використовували зварювання для створення електричних з'єднань для модуля, який був вбудований в паз з похилою геометрією. Вони також використовували пластини з нержавіючої сталі у формі подвійної літери L, щоб з'єднати сонячний модуль з керамічними деталями.

"Слід зазначити, що паз не завжди робиться по центру керамічного виробу, його можна зробити далі праворуч або ліворуч, щоб забезпечити різні можливості та трохи погратися з композицією", -- зазначили науковці.

Дослідники підкреслили, що "сонячна цегла" була розроблена з нуля і пройшла випробування на удар, вібрацію і тепловий удар. Випробування засвідчили, що перовскітний сонячний модуль практично не схильний до впливу твердих тіл, проте канавка, зроблена в керамічній деталі для установки ПСМ, знижує міцність цегли.

"За наявності граду спостерігається зниження ефективності, хоча система залишається активною. Під час випробувань на вібрацію відзначається певна вразливість електрозварювання. Одна з поломок сталася під час тестування на частоті 10 Гц", – зазначили дослідники.

У результаті досліджень вчені дійшли висновку, що "сонячна цегла" продемонструвала задовільні результати в загальному, а також має потенціал для виходу на ринок. Водночас основною проблемою є крихкість керамічних елементів, тому в найближчому майбутньому планується провести ревізію конструкції цегли.

Related posts