Орбан висловив занепокоєння щодо плану перемоги Зеленського, закликавши до встановлення мирного режиму та початку переговорів.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан висловив у своєму дописі на Facebook, що його "тривожить" стратегія України щодо досягнення перемоги, та закликав до початку переговорів із Росією.

"Ми (Європейський Союз - ред.) зазнаємо поразки в цій війні, оскільки наша стратегія виявилася неефективною. Вона потребує кардинальних змін! Однак це не означає, що нам слід нарощувати військові дії, використовувати небезпечні види зброї чи зброю з дальньою зоною дії. Це вимагає переходу від військової стратегії до стратегії миру. Потрібно досягти припинення вогню та розпочати мирні переговори", - зазначив прем'єр-міністр Угорщини.

Орбан зазначив, що продовжить закликати канцлера Німеччини Олафа Шольца і президента Франції Еманюеля Макрона від імені всього Європейського союзу "якнайшвидше розпочати переговори з росіянами, щоб знайти вихід з цієї ситуації".

Про це прем'єр-міністр Угорщини написав перед самітом лідерів Європейського союзу. Президент України на пресконференції після саміту, відповідаючи на запитання, чи вдалося йому зустрітися з Орбаном зазначив, що "привітався з ним і це вже добре".

16 жовтня під час засідання Верховної Ради президент України Володимир Зеленський ознайомив присутніх з основними положеннями свого "плану перемоги" у війні з Росією. Цей план включає п’ять відкритих пунктів, а також кілька засекречених додатків. За словами президента, першим з цих пунктів є заклик до НАТО прийняти Україну. Того ж дня Зеленський представив свій план на саміті лідерів Європейського Союзу.

У липні прем'єр Угорщини Віктор Орбан, що підлягає критиці з боку Заходу за свою схильність до Росії, висловив думку, що Україна не здатна перемогти у війні з Російською Федерацією. Він знову підкреслив необхідність ведення переговорів.

Популістський уряд Віктора Орбана зберігає тісні стосунки з Москвою, незважаючи на те, що в лютому 2022 року розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Орбан виступає проти надання допомоги Києву та викликає незадоволення ЄС своїм дедалі більш авторитарним стилем владарювання та зв'язками з Китаєм.

Related posts