Одна з вулиць Львова отримала пропозицію бути перейменованою на честь авторки Вікторії Амеліної.

Активісти ініціативи "Деколонізація. Україна" звернулися до Львівської міської ради з пропозицією змінити назву вулиці Аральської.

У Львові висунули ініціативу змінити назву вулиці на честь української авторки Вікторії Амеліної, що трагічно загинула внаслідок російського ракетного обстрілу Краматорська. Цю інформацію оприлюднили активісти проєкту "Деколонізація. Україна".

"Надіслали звернення до Львівської міської ради з проханням перейменувати вулицю Аральську іменем Вікторії Амеліної. (...) Назва Аральська не має жодного стосунку до Львова і є лише тому, що у совєцькому союзі, під чиєю окупацією був Львів, було таке море", -- йдеться в повідомленні.

Вулиці, що розташовані неподалік від Аральської, мають назви на честь Олени Теліги, Олександра Олеся та Олега Ольжича. Ініціативна група "Деколонізація. Україна" вважає, що надання нової назви вулиці на честь Вікторії Амеліної "допоможе сформувати гармонійний топонімічний ансамбль".

Нещодавно ми інформували, що наступного року італійський медіахолдинг Linkiesta разом з Українським ПЕН планує відкриття видавництва Vika, яке спеціалізуватиметься на українській та італійській літературі. Назва цього нового проекту вшановує пам'ять загиблої авторки Вікторії Амеліній.

Вікторія Амеліна — українська авторка та активістка, яка походить зі Львова і є членкинею Українського ПЕН. 27 червня 2023 року вона стала жертвою обстрілу в Краматорську, де перебувала у компанії делегації колумбійських журналістів і письменників. Під час вечері в ресторані в центрі міста російські окупанти вчинили ракетний удар по будівлі, що призвело до серйозних травм Вікторії. 1 липня її серце зупинилося в лікарні імені Мечникова в Дніпрі. Читайте репортаж про прощання з письменницею в Києві тут.

Амеліна є письменницею, яка створила роман "Синдром листопаду, або Homo Compatiens" у 2014 році, а також "Дім для Дома", що вийшов у 2017 році. Серед її дитячих творів можна згадати "Хтось, або Водяне Серце", випущене в 2016 році, та "Е-е-есторії екскаватора Еки", яке побачило світ у 2021 році.

У 2021 році вона отримала літературну премію, названу на честь Джозефа Конрада. У той же рік заснувала літературний фестиваль у Нью-Йорку, що проходив у селищі Нью-Йорк, яке розташоване в Бахмутському районі Донецької області.

З літа 2022 року Вікторія Амеліна стала частиною правозахисної організації Truth Hounds, де виконувала обов’язки документаторки військових злочинів на деокупованих територіях сходу, півдня та півночі України. Одним із важливих моментів її роботи стало виявлення щоденника загиблого від рук росіян письменника Володимира Вакуленка в Капитолівці на Ізюмщині.

Вже після смерті Вікторія Амеліна стала однією з номінанток премії "Читомо", а також отримала Премію за свободу слова від Норвезької спілки письменників. У січні 2024 року президент Володимир Зеленський нагородив Амеліну посмертно орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.

У лютому цього року британське видавництво Jetstone презентувало антологію під назвою "Writing Under Fire: Poetry and Prose from Ukraine and the Black Country" ("Писати під вогнем: Поезія і проза з України та Black Country"), яка вшановує пам’ять української письменниці, що загинула.

У червні з'явилася інформація про те, що одне з найдавніших видавництв у світі, Macmillan Publishers St. Martin's Press у США, планує випустити книгу Вікторії Амеліної під назвою "War & Justice Diary: Looking at Women Looking at War" ("Щоденник війни і правосуддя: Жінки, що спостерігають війну").

Related posts