Одеський ТЦК висловив свою позицію щодо новин про розшук волонтера Стерненка.
Одеський обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки 8 листопада оприлюднив заяву щодо "ситуації з громадянином Сергієм Стерненком".
Пресслужба центру повідомила, що Стерненко відвідав Приморський районний ТЦК, де, за попередніми даними, сплатив штраф за недотримання правил військового обліку і був направлений на проходження військово-лікарської комісії.
Ці дані свідчать про те, що пан Стерненко усвідомлював необхідність виконання своїх обов'язків як військовозобов'язаний і вжив заходів для приведення свого статусу у відповідність. У своїх публічних зверненнях він також натякає, що його розшук нібито є "помстою" за його критику військових структур. Такі звинувачення не мають підстав і спрямовані на те, щоб викликати співчуття у суспільства та створити негативний образ діяльності ТЦК та СП, - зазначено в заяві.
Додаткова інформація: У Волинській області СБУ затримала працівника ТЦК за збори інформації про військові об'єкти.
ТЦК зазначає, що критичні зауваження і спроби принизити, що ґрунтуються на маніпулятивних висловлюваннях, "не сприяють конструктивному вирішенню проблеми та підривають довіру суспільства до державних органів".
Блогер та волонтер Сергій Стерненко раніше висловив свою думку щодо новини, опублікованої, зокрема, на сайті "Страна.ua", про те, що Приморський районний територіальний центр комплектування нібито розпочав пошуки його особи. Він підкреслив, що згідно з цими повідомленнями, повістка була надіслана на його одеську адресу, хоча у системі "Резерв+" він вказав своє місце проживання в Києві.
"Ми плануємо детально вивчити цю захоплюючу ситуацію. Проте вже можна припустити, що це може бути свого роду 'сигнал' від військової системи у відповідь на критику та заклики до реформ, яких настійливо вимагають наші військові. Або ж комусь дуже хочеться припинити постачання дронів для армії та проєкти, спрямовані на знищення російських розвідувальних і ударних БПЛА", - зазначив Стерненко.
18 травня вступив у силу закон, що регулює мобілізаційні процеси. Зокрема, документ зобов'язує усіх військовозобов'язаних, призовників та резервістів у віці від 18 до 60 років актуалізувати свої особисті дані. Це можна зробити за допомогою мобільного додатку "Резерв+".