Нові податкові норми в Україні: визначено суму "втрат" для кожного громадянина

Повідомляється, що в Україні вже підготували значні поправки до Податкового кодексу. Відомо, що податковий комітет Верховної Ради рекомендував своїм колегам-депутатам ухвалити за основу доопрацьований законопроект №11416-д, яким передбачено внесення змін до податкового кодексу України.

За словами фахівців, очікуються значні трансформації. Про те, що саме зміниться і для кого, поділився голова профільного комітету Верховної Ради України Данило Гетьманцев.

Отже, реальні доходи, які отримують українці на руки, зменшаться. Це стосується всіх, хто працює на загальній системі оподаткування. Замість 1,5% військового збору щомісяця із зарплати відраховуватимуть 5% від заробленого.

Окрім цього, ряд змін вплине на оподаткування фізичних осіб-підприємців, які раніше взагалі не сплачували воєнний збір:

* запровадження військового збору у розмірі 1% від доходу для ФОП, які належать до платників єдиного податку ІІІ групи;

Запровадження військового збору для фізичних осіб-підприємців (ФОП), які є платниками єдиного податку I, II та IV групи, у розмірі 10% від мінімальної заробітної плати.

Визначення податкової ставки на прибуток для небанківських фінансових організацій (за винятком страхових компаній) на рівні 25%.

Оптимізація моделі розрахунку авансових платежів для оподаткування прибутку підприємств, що займаються роздрібним продажем пального.

* щомісячне подання звітів про розмір доходів, нарахованих (виплачених) фізичним особам, та суми утриманих з них податків, а також розмір нарахованого єдиного внеску.

Новий законопроект також визначає, що всі ці перелічені особливості нарахування військового збору мають діяти до 31 грудня того року, у якому буде скасовано воєнний стан.

Нагадаємо, українці будуть змушені сплачувати за кожен додатковий квадратний метр своєї нерухомості: скільки це коштуватиме.

Раніше з'явилися новини про збільшення попиту на пенсіонерів на ринку праці: які вакансії доступні для кандидатів старше 60 років і які пропонуються зарплати.

Related posts