Німеччина внесла зміни до своїх правил щодо в'їзду для біженців з України.

Німеччина змінила політику щодо в'їзду біженців з України та масово відмовляє їм у перетині кордону. Такі повідомлення з'явилися цього тижня в українських ЗМІ. З посиланням на німецький таблоїд BILD. Чи правда це? Скількох українців не пустили в Німеччину цьогоріч? І головне чому? Тетяна Логунова розкаже.
Від початку поточного року Німеччина відмовила у в'їзді майже шести тисячам українських громадян. Ці дані були опубліковані німецьким виданням BILD, яке посилається на інформацію Міністерства внутрішніх справ. За інформацією журналістів, українці стали найбільш численною групою іноземців, яких не пустили до країни. Для порівняння, громадянам Сирії було відмовлено у в'їзді 4700 разів, а афганці отримали 2400 відмов.
Оцінити достовірність інформації з таблоїда досить складно. Офіційне підтвердження відсутнє. Проте, зазвичай джерела цього видання заслуговують на довіру. У будь-якому разі, масові відмови у в'їзді не пов'язані зі зміною політики Німеччини щодо українців, які шукають притулок. Ця країна вже прийняла більше мільйона біженців, які втекли від війни, і продовжує відкривати свої двері для нових людей.
Причиною посилення контролю на кордонах стало прагнення забезпечити безпеку всередині Шенгенської зони. Німеччина поступово запроваджувала ці заходи, починаючи з минулого року, коли перевірки почалися на кордонах з Польщею, Чехією, Австрією та Швейцарією. У вересні цього року контроль було розширено на всі сухопутні межі країни. Це рішення стало наслідком теракту в Золінгені, який стався в серпні, коли біженець із Сирії напав на відвідувачів музичного фестивалю. В результаті нападу загинули троє осіб, а відповідальність за злочин узяло на себе угруповання "Ісламська держава". Пізніше з'ясувалося, що нападник не мав права перебувати в Німеччині, оскільки рік тому йому відмовили в притулку, і планувалася його депортація до Болгарії, через яку він і потрапив до ЄС.
Ненсі Фезер, очільниця Міністерства внутрішніх справ Німеччини:
Я проінформувала Європейський Союз про те, що Німеччина впроваджує вибірковий контроль на всіх своїх сухопутних кордонах. Цей захід сприятиме стримуванню нелегальної міграції та забезпеченню безпеки нашої країни від загроз, пов'язаних з ісламістським тероризмом і транснаціональною злочинністю.
Отже, на кордоні Німеччини, серед інших, відмови у в'їзді стосуються й українців, але лише за наявності вагомих підстав. Наприклад, не пропускають осіб без документів. Також можуть відмовити тим, кому раніше було заборонено в'їзд до Німеччини або іншої країни ЄС. Відмови можуть стосуватися і тих, хто перевищив дозволений термін перебування в ЄС, що становить 90 днів за умовами безвізового режиму, і ще не подав заяву на отримання тимчасового прихистку.
Політика фінансової та соціальної підтримки українських біженців може зазнати змін. Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер виступив з ініціативою переглянути цю політику, пропонуючи змінити правовий статус українців. Це має на меті скоротити соціальні виплати та спонукати їх до активного пошуку роботи.
В даний час українські біженці працездатного віку, які не змогли знайти роботу, отримують так звані "грошові виплати для громадян". Це становить 563 євро щомісяця – стандартна сума допомоги безробітним. Додатково держава покриває витрати на житло, комунальні послуги та медичне страхування. Лінднер пропонує зменшити ці виплати до рівня, який отримують шукачі притулку з інших країн, а також ввести фіксовану суму для оренди житла.