Не просто звичайний "борщовий набір". Лікарі розкрили переваги вживання сезонних овочів.

Більше інформації про переваги сезонних овочів та на які з них слід акцентувати увагу, можна знайти в статті РБК-Україна.

У Міністерстві охорони здоров'я підкреслили, що овочі, вирощені в сезон, є ключовим елементом раціонального харчування. Це зумовлено тим, що продукти, які дозрівають в оптимальний час, забезпечують максимальну концентрацію корисних речовин і вітамінів, необхідних для збереження добробуту організму.

Ці овочі зазвичай відрізняються свіжістю та меншою обробкою, адже не вимагають тривалого зберігання чи транспортування. Додатковою перевагою є те, що вживання сезонних продуктів обійдеться значно дешевше.

Медики також зазначили, що включення фруктів і овочів у щоденне меню може зменшити ймовірність розвитку деяких неінфекційних хвороб, зокрема, серцево-судинних захворювань, діабету та певних форм раку.

Проте, які овочі, що вирощуються в певні сезони, слід включити у свій раціон для підтримки здоров'я? Лікарі надали детальну інформацію про кожен із них.

Буряк є джерелом вітамінів, мінералів та антиоксидантів, що сприяють підтримці серцево-судинного здоров'я. Його зазвичай додають до салатів, смузі та борщу. Проте буряк також може стати чудовим варіантом корисного перекусу для школи чи офісу.

Корисні вітаміни та мікроелементи, які містяться в моркві, підтримують здоров'я шкіри, серця та покращують травлення. Як і буряк, морква - чудова альтернатива нездоровим снекам для перекусів.

Гарбуз також містить невелику кількість білка та низький рівень жирів, а отже - це хороший вибір для збалансованого меню.

Картопля - мабуть, найбільш оцíнена в нашій гастрономічній культурі. І хоча деякі люди демонізують її, спожита в розумних кількостях картопля все ж є важливим джерелом поживних речовин і вітамінів, а також крохмалю, складного вуглеводу, який забезпечує організм тривалим запасом енергії.

Важливо зауважити, що більшість корисних речовин зберігається при приготуванні картоплі на пару або запіканні, але не смаженні.

Біла капуста містить багато корисних елементів, що роблять її важливим продуктом у здоровому харчуванні. Вона особливо багата на клітковину та вітамін С, тому дуже важливо додавати її до свого щоденного раціону.

Хоча ці продукти не відносяться до овочів, вони все ж таки займають важливе місце в сезонному раціоні українців і мають поживну цінність, схожу на овочеву. Важливо пам’ятати, що найбільш безпечними є гриби, вирощені в контрольованих умовах. Тому краще уникати збору диких грибів у лісі. Гриби багаті на вітаміни та корисні речовини, а також слугують непоганим джерелом білка.

Водночас варто зазначити, що Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує споживати понад 400 грамів фруктів і овочів на день.

Разом зі здоровою дієтою з низьким вмістом жирів, цукру і солі це допоможе поліпшити загальний стан здоров'я і знизити ризик деяких неінфекційних захворювань.

Здорова людина, яка харчується збалансовано, не потребує додаткового приймання вітамінів і мікроелементів, крім вітаміну D (у період із жовтня до квітня).

Пам'ятайте, що приймати будь-які дієтичні добавки варто лише після консультації з лікарем.

Related posts