Найєм поділився думками про можливість відновлення кордонів України 1991 року та про те, якою буде перемога в цьому контексті.

Вихід України на кордони 1991 року - дуже амбітна мета, ціна якої вимірюється людськими життями. Про це в інтерв'ю LIGA.net сказав військовий та правозахисник Масі Найєм.

"Я вважаю, що нам необхідно усвідомити, яку ціну має ця надзвичайно амбітна мета. І ця ціна вимірюється життями людей. Якщо ми зможемо знайти якийсь ефективний спосіб, який дозволить зменшити втрати на шляху до її досягнення, це було б чудово. В іншому випадку, Росія фактично досягає свого: вона здійснює геноцид, а чисельність українців зменшується," -- зазначив Найєм.

Він підкреслив, що "платити" за відновлення кордонів 1991 року доведеться, в першу чергу, військовим, які ризикують своїм життям, а також всім українцям. Особливо це стосується тих, хто нині підтримує або активно просуває економічне бронювання чи інші способи уникнення служби в армії. Найєм зазначив, що Україна має можливість досягти встановлення кордонів 1991 року, але водночас не виключив, що населення країни може скоротитися до 1 мільйона осіб (на липень 2024 року - 37,8 мільйона).

Військовий підкреслює, що ключовим є усвідомлення значення виходу на ці рубежі та визначення пріоритетів – що важливіше: люди чи території. Він вважає, що в центрі уваги мають бути саме люди, адже його боротьба не зводиться до захисту конкретних земель, а спрямована на захист українського суспільства, яке живе на цих територіях.

"Суть у тому, що якщо ми не захистимо те, що мали, або не спробуємо повернути втрачене, а також не знайдемо спосіб, який забезпечить нашу безпеку від нових атак, то, на мою думку, ми знову зазнаємо поразки. Якщо коротко, мета відновлення кордонів 1991 року виглядає досить незрозумілою," – висловив свої думки Найєм.

Військовий вважає, що справжній старт перемоги України настане, коли ті, хто ініціював повномасштабну агресію, понесуть відповідальність за свої дії. Крім того, важливо отримати відшкодування, повернути втрачені території та закріпити ці досягнення в історії. Як зазначив Найєм, це необхідно для того, щоб майбутні покоління знали про перемогу України і не мали наміру повторювати агресію.

Related posts