Чому Росія активізувала удари по портовій інфраструктурі України: аналіз NYT ситуації.

Аналітики назвали головну причину, чому Росія могла посилити ракетні атаки по цивільній інфраструктурі України.

Російські війська збільшили інтенсивність ракетних обстрілів Одеси, українських портових об'єктів і цивільних суден у Чорному морі. Експерти вважають, що це є частиною зусиль з метою завдати шкоди українській економіці та ускладнити експортні процеси.

Протягом кількох тижнів окупанти здійснили вбивство 14 осіб та поранили ще 28 мирних мешканців, як повідомляє Місія ООН з моніторингу прав людини в Україні. Згідно з інформацією The New York Times, під час останньої атаки Росія влучила в двоповерховий житловий будинок, внаслідок чого загинула підліткова дівчина, а також ще троє осіб. Як зазначають ЗМІ, удари по кораблях були націлені головним чином на судна "під прапорами малих держав, які навряд чи вживуть адекватних заходів проти Росії".

Наприклад, під удар потрапили контейнеровоз, що має прапор Палау, та корабель під прапором Сент-Кітс і Невіс. Головний представник Європейської комісії з питань зовнішніх зв'язків звинуватив Росію у застосуванні зброї проти "експортних поставок продовольства з України".

"Росія безпосередньо націлюється на постачання продовольства найбільш нужденним людям. Усі ці дії є кричущим порушенням міжнародного права і мають бути негайно припинені".

З початку військових дій 24 лютого 2022 року, агресори знищили або пошкодили приблизно 300 портових об'єктів в Одеській області, повідомив Олексій Кулеба, заступник прем'єр-міністра з питань відновлення України. Згідно з інформацією ЗМІ, лише за останні три місяці Росія здійснила близько 60 атак на портову інфраструктуру, внаслідок чого постраждали 22 цивільних судна та 177 одиниць обладнання, а також до 80 цивільних осіб, серед яких працівники логістичних компаній, члени екіпажів та працівники портів.

"Уряд України стверджує, що ці атаки мають на меті зменшення експортного потенціалу країни, особливо в контексті морського транспортування зерна. Як зазначив Кулеба, це негативно впливає переважно на країни, що розвиваються, а також на Європу. В цілому приблизно 40 держав отримують українське зерно, включаючи країни Африки, Китай, Близький Схід та європейські країни", - йдеться у звіті.

Наразі українські фермери та експортери серйозно занепокоєні через цю ситуацію, оскільки сільськогосподарський сектор є ключовим джерелом доходів для бюджету України, заявляє заступник голови "Української аграрної ради" Денис Марчук. Він зазначає, що якщо Росії вдасться "вибити" Україну з цього процесу, окупанти зможуть укладати вигідні угоди з продажу власного врожаю і поповнювати бюджет для військових цілей.

Раніше УНІАН повідомляв, що, після удару Росії по іноземному судну в Одеській області, кількість загиблих зросла.

"Медичний персонал вживав усіх можливих заходів, проте травми виявилися надто серйозними," - повідомив представник влади.

Крім того, Російська Федерація збільшила інтенсивність атак на цивільні судна в портах Одеської області. Для ударів по портовим об'єктам країна здебільшого застосовує балістичні ракети.

Related posts