На наступному тижні Литва організує масштабні тренування для оцінки ефективності своєї мобілізаційної системи.

Сирени цивільного оповіщення. Ілюстративно / фото з відкритих джерел

На наступному тижні в Литві пройдуть значні навчання, присвячені перевірці мобілізаційної системи "Vycis vault 2024", про що в четвер повідомив Департамент урядових комунікацій.

Навчальні заходи, організовані Національним центром управління в кризових ситуаціях (NCMC) спільно з Департаментом мобілізації та громадянського опору, відбудуться з понеділка по четвер.

Головною метою навчань є аналіз ефективності мобілізаційної системи країни, а також функціонування механізму фундаментальних перетворень у державі та мобілізації ресурсів для забезпечення національної оборони та виконання ключових функцій у критичних ситуаціях.

Під час навчань буде перевірено взаємодію з муніципалітетами, системою національної оборони, мобілізацію ресурсів для оборони та організацію муніципалітетів, їхню роботу з населенням та взаємодію з комендатурами.

Також будуть відпрацьовані механізми активації Об'єднаного координаційного комітету підтримки країни, що приймає, активації Державного резерву та інтеграції неурядових організацій (НУО) у виконання мобілізаційних завдань, що допоможе забезпечити безперебійну евакуацію та постачання продовольства.

Згідно з інформацією, учасники тренувань виконуватимуть завдання в умовах гібридних і традиційних загроз, що максимально імітують реальні ситуації.

Навчання орієнтовані на виявлення вразливих місць і найбільших загроз для держави в умовах, коли ворожі дії призводять до масштабних інформаційних та кібератак. Це може включати втрату електропостачання, відключення мобільного зв'язку та інтернету, збої в системах оповіщення і інформаційного забезпечення, а також організацію диверсій та евакуацію населення.

"Ми звикли, що армія перевіряє свою готовність під час навчань. Але набагато важливіше перевірити, як функціонуватимуть литовські інституції в разі загрози, до початку військових дій і залучення Збройних сил Литви. Для того, щоб зробити процеси більш плавними і ефективніше управляти ситуацією, в разі мобілізації об'єднуються інституційні компетенції і створюються спільні центри, які також мають моделі роботи", - зазначає прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте.

"Таким чином, ці тренування мають на меті оцінити готовність держави до мобілізаційних дій, щоб гарантувати безперервність критично важливих функцій, забезпечити підтримку кожного члена нашого суспільства та надати необхідну допомогу збройним силам. Визначивши виявлені недоліки та слабкі сторони, ми плануємо вдосконалити і укріпити систему мобілізації", - зазначила вона.

Приблизно тисяча осіб візьме участь у заході.

Цієї величини навчання вперше проходитимуть у Литві. Передбачається, що участь у них візьмуть приблизно 1 000 державних службовців, чиновників, представників місцевих органів влади та волонтерів.

"На основі підсумків навчань буде переглянуто мобілізаційні завдання для установ і органів, а також зміцнено співпрацю," - зазначено у повідомленні.

У навчаннях візьмуть участь різні органи, зокрема Канцелярія уряду, всі міністерства, Департамент мобілізації та громадянського опору, Департамент державної безпеки, Штаб оборони Збройних сил, Верховний суд Литви, Банк Литви та Державна продовольча і ветеринарна служба. Ці установи спільно сформують Державний мобілізаційний оперативний центр (ДМОЦ), який буде зібрано на другий день проведення навчань.

Останній створюється після оголошення мобілізації і відповідає за координацію діяльності всіх установ країни, забезпечення надання основних послуг населенню, мобілізацію ресурсів і підтримку інфраструктури.

Національний центр з управління кризовими ситуаціями і Департамент мобілізації та громадянського опору будуть інтегровані в одну організацію, щоб забезпечити ефективну роботу ВМОК під керівництвом канцлера уряду Гедре Бальчітіте.

Окрім зазначених раніше організацій, у заходах беруть участь всі 60 муніципальних адміністрацій, а також неурядові організації та інші структури, які виконують мобілізаційні функції.

В навчальних заходах беруть участь виключно державні організації, установи та підприємства, що входять до мобілізаційної системи, тому повсякденне життя населення залишиться без змін під час цих навчань.

Протягом навчань найбільше зосередження людей спостерігатиметься в Грігішкесі, де з вівторка по четвер проходитиме практична частина заходів. Тут буде організовано проміжний евакуаційний центр, метою якого є перевірка співпраці між неурядовими організаціями та державними структурами у випадках масштабних евакуаційних потік, які можуть виникнути не лише в Литві, але й в інших балтійських країнах.

Практична частина навчань пройде на залізничних станціях у Вільнюсі та Лентварісі, де разом із Мальтійським орденом буде організовано симуляцію евакуації населення, включаючи хворих, людей з інвалідністю та інші вразливі категорії, за допомогою спеціально підготовлених вагонів поїздів.

Related posts