На Варшавському кінофестивалі відбудеться міжнародна прем'єра українського документального фільму "Сімейний альбом".
Ця стрічка розкриває історичні аналогії між геноцидальними діями Росії проти українців під час Голодомору 1932–1933 років та під час сучасного військового вторгнення, використовуючи особисті свідчення австрійського інженера Александра Вінербергера і його праонуки, британської фотохудожниці Самари Пірс.
13 жовтня у межах 40-го Варшавського міжнародного кінофестивалю відбудеться світова прем'єра документального фільму "Сімейний альбом" режисерки Марини Ткачук про історичні паралелі між Голодомором та сучасною війною Росії проти України. Стрічка візьме участь у конкурсній програмі фестивалю класу "А" в секції документальних фільмів. Про це повідомила пресслужба державного підприємства "Мультимедійна платформа іномовлення України".
Ця стрічка досліджує історичні зв’язки, використовуючи особисту оповідь австрійського інженера Александра Вінербергера та його праонуки, британської фотохудожниці Самари Пірс.
У 1933 році Александру Вінербергеру вдалося таємно зафіксувати на фотографіях наслідки Голодомору в Харкові та відправити ці свідчення геноциду, здійсненого комуністичним тоталітарним режимом проти українського народу, за межі країни. Через дев’яносто років його праонука, Самара Пірс, відвідала містечка і села Харківської області, які постраждали від російської окупації, щоб задокументувати злочини, вчинені росіянами у XXI столітті.
Завдяки родинній спадщині Самари Пірс та її прадіда, наш фільм висвітлює вражаючу аналогію між трагедією Голодомору та сучасною війною — один і той же регіон, ті ж самі методи здійснення геноциду, та єдина мета — знищення українського народу, а джерело цього зла залишається незмінним — Росія. У фокусі нашої розповіді — дві особи з фотоапаратом, які є символом істини та прагнення справедливості. Їхня небайдужість і бажання донести до світу правду про геноцид в Україні здатні розірвати коло обману, — підкреслив продюсер фільму Андрій Корнієнко.
У 2023 році фільм "Сімейний альбом" став одним з переможців мистецького конкурсу МПІУ на виробництво серіалів та фільмів сучасної тематики. Виробництвом займалась компанія "Гуд Монінг Дістрібьюшн".
Режисерка -- Марина Ткачук, продюсер -- Андрій Корнієнко, виконавча продюсерка -- Злата Єфіменко, оператор-постановник -- В'ячеслав Раковський, композитор -- Хоссейн Мірзаголі, режисер монтажу -- Олексій Тараненко, звукорежисер -- Андрій Обод, історичний консультант -- Яна Гринько.
Стрічка була реалізована завдяки співпраці з Національним музеєм Голодомору-геноциду та Українським культурним фондом. За фінансової підтримки УКФ фільм було адаптовано і озвучено англійською, польською, німецькою, французькою та іспанською мовами.
У 2024 році заплановані демонстрації та дискусії фільму "Сімейний альбом" на місцевих подіях та фестивалях у Празі, Кракові, Вроцлаві, а також прем'єри в кінотеатрах і на телебаченні в Україні.
Нагадаємо, що в минулому році повнометражна стрічка українського режисера Дениса Тарасова під назвою "БожеВільні", яка порушує тему каральної психіатрії в СРСР, отримала приз глядацьких симпатій на Варшавському міжнародному кінофестивалі цього року.
Варшавський міжнародний кінофестиваль, заснований у 1985 році, з 2009 року отримав статус одного з найзначніших кінофорумів світу за рішенням Міжнародної федерації асоціацій кінопродюсерів (FIAPF). Він тепер входить до престижної групи фестивалів поряд із такими відомими подіями, як Каннський, Венеційський, Локарнський, Сан-Себастьяно, Берлінський та Карловарський фестивалі. Цей захід демонструє найкращі творіння світового, європейського та польського кінематографу.