На основі справжніх подій: як створювали стрічку "Буча", що розповідає про жахи окупації.

Внаслідок злочинних дій російських військових під час їхньої тимчасової окупації Київської області загинуло більше 1 700 невинних українців. Ця цифра могла б бути ще вищою, якби не героїзм і самопожертва наших захисників. Поряд з ними завжди були і волонтери, які надавали допомогу. Історія одного з таких волонтерів лягла в основу художнього фільму "Буча", який незабаром з'явиться на великих екранах. Анатолій Журавльов зустрівся з творчою командою цього фільму.

Кадри офіційного трейлера фільму "Буча". Сюжет стрічки розповідає як на початку повномасштабного вторгнення росії хоробрість однієї людини врятувала життя більше як двом сотням мирних українців на Київщині.

Багато подорожей до тимчасово захоплених регіонів. Сюжет для фільму черпався з реальних подій. Костянтин, який став прототипом головного персонажа, отримував підтримку завдяки своєму казахському громадянству, що допомагало йому обходити ворожі блокпости. Проте кожна його поїздка за людьми була сповнена смертельних ризиків і вимагала максимальної організованості та ретельного планування.

Костянтин Гудаускас, активіст-волонтер:

Коли я вперше переглядав цей фільм, сльози самі собою покотилися з очей, адже я знову і знову відчував ті емоції. Цезарій зміг пережити всі події стрічки так, як я це робив. Я безмежно вдячний йому за те, що він не лише співчував, а й справді уявив себе на моєму місці. Хоча він і живе в країні, де безпечно, йому вдалося це зробити.

Станіслав Тіунов, творець художнього фільму "Буча":

Є такий меджик між режисером і актором. Коли ми в зумі поговорили з Цезарієм буквально 5-7 хвилин, я зрозумів, що це саме він має зіграти цю роль. А Цезарій зрозумів, що це для нього теж виклик - приїхати в країну, де йде війна і повністю віддатися цій ролі.

Головну роль виконуватиме актор з Польщі. Фінансування проекту забезпечується за рахунок внесків та приватних інвестицій небайдужих осіб з України, Польщі, Канади та США. Таким чином, автори підкреслюють, що цей проект має об'єднуючий характер, а також відзначають його реалістичність.

Олександр Щур, сценарист і продюсер художньої стрічки "Буча":

Досить важко переносити подібні переживання, особливо коли мова йде про людей, які загинули, і яких ми знали. У нашому випадку є одна особливо важлива історія — це розповідь про Ірину Фількіну, відому в Україні та за її межами як "жінка з червоним манікюром" — руки, що забруднені від бруду в Бучі. Ми прагнемо донести до всього світу, що це не просто "рука в бруді", а жива людина з власними почуттями та переживаннями. Наш фільм має на меті показати не натуралістичні чи жорстокі сцени, а зрозуміти людські долі, як люди з’єднувалися, підтримували один одного і протистояли агресії з боку росіян.

У певному сенсі, цей фільм можна вважати драматичним роуд-муві, наповненим безліччю емоційних моментів та філософських роздумів. Проте основними темами залишаються надія на позитивні зміни та прагнення до життя.

- Чому ти завітав сюди? Шукаєш смерть? - Ні, я прагну знайти Бога.

Станіслав Тіунов, творець художнього фільму "Буча":

Кіно має здатність об'єднувати людей і допомагати їм долати свої страхи. Коли вони чують слово "Буча", це викликає в них певні тривоги. Однак цей фільм сприяє подоланню цих страхів, надаючи можливість стати сильнішими і розпочати нове, потужне життя, виходячи з ролі жертви.

Костянтин Гудаускас, активіст-волонтер:

Цей фільм розповідає про те, як українці, об'єднавшись, здобувають перемогу. Я хочу запросити всіх приєднатися до нас, щоб разом пригадати ті моменти, коли ми досягли успіху. Давайте знову візьмемо участь у боротьбі за перемогу.

Кіномани на міжнародних фестивалях вже висловили свої враження про цю стрічку. Водночас, українські глядачі зможуть насолодитися нею в кінотеатрах лише з 7 листопада.

Related posts