Мої роздуми про кінематограф: Антоніо Лукіч презентує дебютну книгу.
Кінорежисер підготував докладний звіт про свій творчий шлях за останні п'ятнадцять років, розкриваючи секрети власних методів роботи.
"Мої думки про кіно. Як перекласти життя на сценарій" -- перша книжка українського режисера і сценариста Антоніо Лукіча, на яку у видавництві Stretovych відкрили передзамовлення. "Детектор медіа" запитав автора про цінність видання та комунікацій з аудиторіями.
Як зазначають видавці, автор книги поділився своїм п'ятнадцятирічним досвідом та творчими методами у сфері кінематографії. Цей захоплюючий та художньо написаний посібник стане корисним для створення сценаріїв, розробки цікавих історій або просто для глибшого занурення у світ кіно. У книзі детально описано весь процес: від генерації ідей і створення персонажів до написання діалогів і розробки сюжетних деталей.
На нас очікує захоплююча мандрівка в царину теорій, складних формул, мономіфів та композицій. Ця книга намагається вмістити в 300 сторінок знання, які я збирав протягом 15 років і на які постійно покладаюсь у своїй роботі, -- поділився Антоніо Лукіч. -- Тут зібрано все, що стало мені корисним на шляху до створення трьох повнометражних стрічок: "Мої думки тихі", "Люксембург, Люксембург" та "Screaming Girl".
Книга адресована кожному, хто займається розповіддю історій у різних форматах, захоплюється написанням сценаріїв та мистецтвом сторітелінгу, бажає розширити і структурувати свої знання або просто прагне більш глибоко зрозуміти процес створення фільмів.
Антоніо Лукіч / зображення "Українська правда"
"Детектор медіа" запитав в автора, що мотивувало його синтезувати власний професійний досвід та переказати для широкого читацького загалу та якими він бачить власні аудиторії.
Що для Вас означає ця книга? Чи це спроба підбити проміжні підсумки, налагодити діалог із глядачами та кінокритиками, розвивати кінематографічну спільноту, або ж надихати новачків у цій галузі?
-- Впорядкувати й осмислити набуті професійні навички, які стали в пригоді на кар'єрному шляху, та знайти для них точні слова. Мотивувати новачків — ймовірно, так. А ще, якщо колись дітям знадобляться практичні поради, і я не зможу їх надати особисто, вони зможуть звернутись до цієї книги.
Як зазвичай розпочинається ваша робота? Ви починаєте з загальної концепції та поступово переходите до деталей, чи навпаки, починаєте з індивідуальних елементів і розширюєте їх до загальної картини? Що для вас має більше значення: розвиток сюжету чи розвиток персонажів?
-- Із бесід зазвичай. Зі спостережень. Тобто від дрібниць до значущого.
-- На Вашу думку, чи доцільно режисерові вести діалог з публікою, у яких формах, форматах?
Якщо режисер здатен висловлюватися, то чому б і ні.
-- Яким ви уявляєте свою аудиторію? Чи враховуєте її інтереси, або ж свідомо намагаєтеся зберігати від неї дистанцію?
-- "Сентиментальні жінки за 40" -- колись так мені пояснював, хто моя публіка дистриб'ютор одного з моїх фільмів. Але чи це правда - не знаю. Мене завжди смішили поділи публіки за гендерно-емоційно-віковими групами. Я міркую більше над тим як не дати публіці сумувати, та замість догодити -- радше здивувати.
-- Чи необхідно нині в Україні активно обговорювати питання кіноіндустрії?
-- Ні, і не знадобиться. Фільм повинен викликати це своєю якістю, неповторністю та змістом.
-- Як би Ви описали сучасну культуру кіноперегляду в Україні?
Видача кредиту довіри митцям – це ризик, який важко виправдати. Я помічаю зростаючу взаємну повагу між глядачем і кінопродукцією в українському кінематографі. Загалом, бажано бачити більше кінотеатрів, залів і кращий зв'язок глядачів з фільмами.
Чи можна побачити у книзі відлуння епізодів з вашого YouTube-каналу?
Ця книжка є результатом творчого запалу наших видатних видавців, які фактично адаптували мої лекції для широкої аудиторії. Вона слугує практичним посібником для тих, хто прагне знайти натхнення та поради від однодумців у процесі створення власного фільму. Зауважте, що ютуб-канал має лише назву, яка дещо співзвучна з цією роботою, але не більше.
-- Як просувається розвиток самого каналу?
Як хоббі. Коли є натхнення, гроші та час -- ми створюємо епізод. Дуже вдячні нашим підписникам на Патреоні, нам важлива їх підтримка.
-- Якими ідеями ви зараз займаєтеся?
Третій фільм, який має стати міжнародним суперхітом. Ну або з тріском провалитись. Заключна частина моєї трилогії про крінж життя.