Міністерство освіти і науки представило новий сервіс: як оперативно та надійно повідомити про випадки булінгу.
Як повідомити про булінг у школі анонімно онлайн
МОН впровадило опцію швидкого повідомлення про випадки булінгу. Відтепер дитина самостійно чи її батьки можуть заповнити коротку анкету та надіслати електронну скаргу, залучивши до вирішення проблеми керівництво школи та, за потреби, поліцію. У відомстві підрахували, що понад 53% учнів коли-небудь стикалися з булінгом у навчальних закладах, однак тільки половина повідомила про це батькам або вчителям. Діти бояться, що ситуація може погіршитися.
Булінг — це явище, яке існує вже давно, проте протягом багатьох років наше суспільство не приділяло йому належної уваги, зменшуючи його значення і не усвідомлюючи вплив цькування на дітей у школах, а також на їхню взаємодію з педагогами. Ми не мали чіткого усвідомлення, що таке булінг і як його наслідки можуть негативно вплинути на розвиток особистості в майбутньому. Повноцінний розвиток кожної людини можливий лише за умови, що вона почуває себе в безпеці як фізично, так і психологічно. Під час мого навчання в школі булінг також мав місце, але ніхто не надавав цьому явищу чіткого визначення і не вживав заходів для його запобігання, — зазначила Євгенія Смірнова, заступниця міністра освіти і науки України.
Таким чином, які способи дозволяють безпечно і оперативно повідомити про випадки булінгу в онлайн-просторі?
Якщо дитина сама складе цю заяву, вона може вирішити не вказувати жодної ідентифікаційної інформації, що зробить її повністю анонімною. У той же час, вона може надати особисті дані, що значно спростить вирішення конкретної ситуації для школи та поліції.
Якщо заяву подають батьки або інші уповноважені особи, то анонімна заява не може бути оформлена.
Хто буде в курсі цієї інформації?
Однокласники не дізнаються про заяву, її можуть бачити лише директор/-ка школи та представники поліції. Працівники школи та поліції будуть діяти лише в інтересах дитини, тому без нагальної потреби ім'я чи будь-яку іншу особисту інформацію ніхто не повідомлятиме іншим.
Що варто зробити, якщо ви стали свідком булінгу, але самі не постраждали?
У такій ситуації ви маєте можливість самостійно повідомити про випадки булінгу в навчальному закладі та ознайомитися з інформацією про способи реагування на цю проблему. Це можна зробити анонімно або вказавши своє ім'я.
Нагадаємо, що нещодавно в спеціалізованому закладі у Львівській області вихователька жорстоко вчинила насильство над дитиною.