Міністерство освіти і науки підтримало ініціативу щодо заборони використання російської мови в навчальних закладах.

Міністр освіти Оксен Лісовий повідомив, що Міністерство освіти і науки підтримало ініціативу щодо законопроєкту, який зобов'язує використовувати українську мову не тільки під час уроків у школах, а й під час перерв.

Цю інформацію він озвучив під час години запитань до Кабінету Міністрів 11 жовтня.

Зокрема, за словами Лісового, Міністерство освіти та науки підтримало законопроєкт № 12086, ініційований народною депутаткою Наталією Піпою, "з деякими зауваженнями".

"Хотів би підкреслити важливість того, щоб у всіх рішеннях, які підтримують українську мову, ми забезпечили можливість рівноправного розвитку мов національних меншин ЄС. Це, звісно, не стосується мови держави-агресора. Ми усвідомлюємо, що мова може використовуватися як інструмент ворожнечі. Ми піклуємося про мови корінних народів і національних спільнот, і, перш за все, зосереджуємося на розвитку української мови", - зазначив керівник Міністерства освіти і науки.

Він також зазначив, що Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти підтримали пропозицію щодо покращення вивчення історії Руси-України. За словами Лісового, у тестах на цю тему буде більше питань, але загальна їх кількість та час на їх вирішення не збільшаться.

30 вересня народна депутатка Наталія Піпа оголосила, що за її пропозицією у Верховній Раді був зареєстрований законопроєкт, що може зобов'язати учнів і вчителів спілкуватися українською мовою на всій території навчального закладу, а не лише під час уроків.

У проєкті закону передбачається, що вчителі не мають переходити на російську на перервах, у їдальні та в приватному спілкуванні на території школи. Крім того, вони зможуть закликати учнів спілкуватися українською і робити зауваження, коли чують від дітей російську.

Крім того, уряд та центральні виконавчі органи повинні створити дієву систему оцінювання мовленнєвих навичок у дітей.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що після зростання використання української мови у 2024 році спостерігався певний "відкат", про що свідчать дані моніторингу Державної служби якості освіти та мовного омбудсмена.

Відзначається, що 90% педагогів продовжують використовувати українську мову під час спілкування з учнями на перервах, проте частка тих, хто спілкується виключно українською мовою під час уроків і перерв, є меншою.

Related posts