Міжнародна космічна станція (МКС) має проблеми з герметичністю — інформація від NASA.

На ділянці Міжнародної космічної станції, що знаходиться під контролем Росії, виявлено тунель, з якого вже протягом п'яти років постійно витікає повітря. Російські астронавти не сприймають цю ситуацію як загрозливу, в той час як NASA настійно попереджає про можливі ризики.

Російське космічне агентство, відоме як Роскосмос, не вважає за необхідне серйозно реагувати на проблему витоку повітря, що триває вже п'ять років на Міжнародній космічній станції (МСК). Астронавти намагаються герметизувати уражену ділянку та утримуються від її використання. Тим часом фахівці NASA попереджають, що в певний момент станція може зазнати незворотних ушкоджень. Про ситуацію на МСК та суперечки між Роскосмосом і NASA детально розповідається на сайті CNN.

На порталі було представлено звіт американського космічного агентства "Управління ризиками NASA щодо підтримки роботи МКС до 2030 року", опублікований 26 вересня 2024 року. У документі вказується, що на сегменті Міжнародної космічної станції, контрольованому Російською Федерацією, спостерігаються втрати повітря та зниження тиску. Російська сторона не вживає достатньо заходів для вирішення цієї ситуації, тоді як NASA не має можливості змусити Роскосмос серйозно ставитись до цієї проблеми, як зазначено в статті. Витік був зафіксований вперше у 2019 році, а його джерелом став тунель, який з'єднує російський модуль з точкою стикування вантажних кораблів. У звіті наголошується, що у 2024 році швидкість витоку повітря досягла критичного рівня, що може створити загрозу для безпеки екіпажу.

CNN навело коментар щодо ситуації, який дав ексастронавт та голова Консультативного комітету агентства з МКС Боб Кабана (Robert Donald "Bob" Cabana). З його слів, є загроза руйнування пошкодженої ділянки.

"[Є] стурбованість щодо цілісності структури модуля, який має протікання, а також ризик можливого катастрофічного збою", -- цитують журналісти частину його виступу від 13 листопада.

З іншого боку, російські астронавти наче не заперечують, що тунель слід ремонтувати, і вони навіть роблять вилазки, щоб знайти місця, звідки виходить повітря. Однак, на думку американського ексастронавта, схоже, що вони "не вірять, що катастрофічний розпад... є реалістичним".

У статті розглядається, яким чином астронавти функціонують у складних та небезпечних умовах. Виявилося, що проблемний тунель завжди залишається герметично закритим. Коли прибувають вантажні кораблі, його відкривають на короткий час для проведення необхідних заходів, після чого знову щільно закривають. Астронавт Майкл Баррат, який нині перебуває на борту Міжнародної космічної станції, зауважив, що це є "оптимальним рішенням для всіх розумних людей з обох сторін – і саме так ми, як команда, функціонуємо".

"Росіяни вважають, що тривалість операцій є безпечною, проте не можуть надати переконливих доказів для нашого задоволення. З іншого боку, США вважають це ризикованим, але також не здатні запропонувати переконливі аргументи для втіхи Росії", -- зазначив Боб Кабана.

Зазначимо, Фокус писав про інші проблеми, які стались з МСК через РФ. У 2021 році росіяни пристикували до Міжнародної космічної станції новий модуль "Наука". У якийсь момент на модулі самостійно включились двигуни і МКС ледь не розірвало на шматки.

Нагадуємо, 14 листопада видання The Daile Mail розповіло про дивні речі, які відбуваються з астронавтами на МКС.

Related posts