"Кульчики" або "сережки": як коректно вживати ці терміни в українській мові?
Діалектні вирази не рекомендується вживати в наукових і ділових текстах.
В українській мові існує безліч термінів, що позначають вироби для прикраси вух. Серед них можна зустріти й архаїчні назви, які використовуються значно рідше, ніж сучасні варіанти. Наприклад, термін "кульчики" є менш поширеним, у той час як більш звичним є слово "сережки".
Про це детально розповів український вчитель та мовознавець Олександр Авраменко у відеоуроці на YouTube-каналі "Сніданок с 1+1". Він зазначив, що слово "кульчики" -- це діалектизм, поширений у багатьох регіонах України.
Авраменко радить утримуватися від застосування діалектних слів у наукових та ділових текстах. Однак у повсякденному спілкуванні їх використання є цілком прийнятним. Такі слова не слід вважати "мовним сміттям".
"Я часто стикаюся з думкою, що регіональні вислови нівечать літературну мову, вважаючи їх мовним непотребом. Але ні, мої друзі, справжнім мовним непотребом є суржик", -- підкреслив Авраменко.
Лінгвіст зазначив, що в певних частинах країни термін "кульчик" вживається для опису "сережок". Є припущення, що це слово має польське походження.
Обидва терміни можуть застосовуватися у повсякденному житті, при цьому слово "сережка" є доречним як у науковому, так і в діловому мовленні.
Нагадаємо, що раніше "Телеграф" публікував інформацію про те, як коректно вітатися українською мовою в залежності від часу доби. Існують суттєві помилки, які часто трапляються.