Останні події: декілька держав Шенгенської зони ввели прикордонний контроль.
Європейський Союз стикається зі зростанням кількості мігрантів та російським шпигунством, що спонукає деякі країни-члени тимчасово відновити прикордонний контроль у межах Шенгенської зони, яка зазвичай є зоною вільного пересування.
Цю інформацію надає Reuters, згідно з даними UAINFO.org, посилаючись на "РБК-Україна".
Правила Шенгенської угоди дозволяють це вважати "остання інстанція" для захисту від значних загроз внутрішній безпеці чи громадському порядку.
Держави, що повернулися до перевірок або ж посилили їхню інтенсивність.
Австрія запроваджує перевірки на кордоні зі Словаччиною та Чехією, термін дії яких закінчується 15 жовтня, а також зі Словенією та Угорщиною до 11 листопада. Як причини назвали тиск на систему прийому біженців, а також проблеми безпеки, що посилюються терористичними угрупованнями та злочинними мережами, пов'язаними з війною Росії проти України.
Данія проводить перевірки сухопутного та морського транзиту з Німеччини до 11 листопада, посилаючись на терористичні загрози, пов'язані з війною в Газі та оскверненням Корану у 2023 році, а також на ризики російського шпигунства.
Франція з огляду на навантаження на свою імміграційну систему та загрози терористичних актів, вирішила ввести повторний контроль на кордонах з державами Шенгенської угоди. Ці заходи триватимуть до 31 жовтня.
Читайте також: Politico повідомляє, що Європейський Союз має намір виключити Угорщину зі Шенгенської зони через надання віз громадянам Росії.
Німеччина має намір ввести більш жорсткий контроль на своїх сухопутних кордонах, починаючи з 16 вересня, з початковим терміном дії у шість місяців. Раніше, минулого року, країна вже оголошувала про посилення охорони на кордонах з Польщею, Чехією та Швейцарією. Ці нововведення, а також контроль на межі з Австрією, дозволили повернути 30 тисяч мігрантів з жовтня 2023 року.
Прикордонний контроль в Італії буде продовжено до 18 грудня у зв'язку з побоюваннями Риму щодо терористичних загроз, конфлікту Росії з Україною та потенційних насильницьких актів, пов'язаних з головуванням Італії в G7. Раніше контроль на кордоні зі Словенією був запроваджений до червня через можливість того, що мігранти, які прибувають через Балкани, можуть бути терористами.
Норвегія, хоча й не є частиною Європейського Союзу, але є учасником Шенгенської угоди, відновила контроль на кордоні в портах, що забезпечують поромне сполучення з країнами Шенгену. Це рішення, яке триватиме до 11 листопада, обґрунтоване загрозами з боку російської розвідки, які ставлять під ризик норвезький експорт газу та військову допомогу Україні.
Словенія запровадила контроль на кордоні з Хорватією та Угорщиною до 21 грудня, вказавши на зростаючі ризики безпеки через загострення ситуації на Близькому Сході та в Україні, а також на високий рівень загрози тероризму та організованої злочинності в регіоні Західних Балкан.
Ознайомтеся також: Після переговорів з Путіним Орбан розпочав безконтрольний в'їзд росіян до ЄС, що відкриває нові шанси для шпигунів і диверсантів.
Швеція збільшила контроль на кордонах до 11 листопада, пояснюючи це підвищенням загрози насильства, зокрема антисемітських актів, у зв'язку з ситуацією в Газі.
Фінляндія призупинила роботу пунктів пропуску на своєму сухопутному кордоні з Росією на невизначений час у відповідь на зростання кількості біженців з третіх країн, що було ініційовано Москвою. Крім того, Гельсінкі включив до чорного списку кілька портів, куди заборонено в'їзд з боку східного сусіда.
Шенгенська зона - це зона в Європі, в якій скасовано прикордонні перевірки на внутрішніх кордонах між країнами-учасницями, що дозволяє вільне переміщення людей. Шенгенська угода була підписана в 1985 році, а в 1995 вона набула чинності. Наразі до зони входять 29 країн.